شنبه 1398/01/03
سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس در گفت و گو با نیوزفا:

سیاسی کاری شورای شهر تهران پایانی ندارد/ضعف شهرداری تهران آفت کشوری می شود

  • کد خبر: ۵۵۰۳۶۸
  • تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۹ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد حدودا یکساله شورای پنجم شهر تهران، گفت: قطعا سبک و سیاقی که شورای پنجم در پیش گرفته به کلانشهر تهران که ام القراست، آسیب و ضرری می زند که جبران آن غیرممکن است.
سیاسی کاری شورای شهر تهران پایانی ندارد/ضعف شهرداری تهران آفت کشوری می شود

حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی در گفت وگو با نیوزفا؛ با بیان اینکه اگر به تبع شورا تزلزل، بی ثباتی و چندگانگی به شهرداری تهران هم سرایت کند، بی هیچ تردیدی به سایر شهرداری های استان تهران و سپس سراسر کشور نیز تسری می یابد، تصریح کرد: آرامش در شهرداری تهران منجر به برقراری ثبات در شهر تهران می شود. مساله ای که متاسفانه در یک سال اخیر رنگ باخته، به طوری که شهرداری دچار تزلزل و ضعف شده است. این مهم بر روند خدمات رسانی هم تاثیر گذاشته و مشکلاتی برای خدمت رسانی به شهروندان ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان خاطرنشان کرد: موضوع طرح ترافیک که امروز دچار چنددستگی های مدیریتی شده و مردم را هم دچار سردرگمی کرده از مصادیق عدم خدمت رسانی مناسب به پایتخت نشینان است که در پی ضعف در شهرداری حاصل شده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم ادامه داد: 80درصد مردم حاشیه نشین و اطراف استان تهران در پایتخت مشغول به کار هستند و تصمیماتی که در شورای شهر و شهرداری گرفته می شود بر روند زندگی شان تاثیرگذار است. اگر این تصمیمات منجر به بی ثباتی شهر تهران شود بی شک دود این مشکلات به چشم مردمی بیشتر از جمعیت پایتخت می رود.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی ریشه مشکلات کنونی شهرداری تهران را ناشی از ضعف شورای پنجم دانست و گفت: بزرگترین ضعف شورای پنجم اعمال سلیقه های فردی و جناح بندی های سیاسی است آن هم در شرایطی که اعضای شورای پنجم از یک لیست واحد منتخب شده اند.

این نماینده مجلس دهم در پایان تاکید کرد: متاسفانه سیاسی کاری به جان شورای پنجم افتاده و به نظر نمی رسد تا پایان کار این شورا نیز این سیاسی کاری ها تمام شود و همچنان ادامه خواهد داشت.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/550368

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها