پنجشنبه 1397/11/04

درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی

  • کد خبر: ۵۴۴۷۶۷
  • تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: اقتصادی
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بخش خصوصی استان‌ها فرم مورد نظر استفاده از حساب‌های ذخیره ارزی را تهیه کنند، در دفاع از تک نرخی شدن دلار گفت: این کار راه قاچاق کالا را به کشور بسته است
مسعود کرباسیان با حضور در نشست مشترک کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ، صنایع و معادن و بخش خصوصی با اشاره به تک نرخی شدن دلار عنوان کرد: از بنده به عنوان فرد حرفه‌ای بپذیرید که با این کار موضوع قاچاق تا حد زیادی کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که تمام کالا‌ها با ثبت سفارش و از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود، راه قاچاق بسته خواهد شد از سوی دیگر در نظر گرفته ایم که گمرک در مناطق آزاد مستقل شود و برای هر منطقه سهمیه‌ای در نظر گرفته ایم.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه نوسانات ارزی به نفع صادرکنندگان تمام می‌شد، اظهارداشت: دو گروه صادرکننده داشتیم، واحد‌های دولتی و نهاد‌های سهامدار که براساس بخشنامه‌ها صادر می‌کردند و واحد دیگر بخش خصوصی است که می‌توانند با سپرده گذاری ارز خود را سرمایه گذاری کنند و دیگر بهانه بزرگ نمایی و کوچک نمایی نداشته باشند.

کرباسیان با اشاره به بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اخیر خطاب به بخش خصوصی گفت: پس از صدور این بخشنامه‌ها نقد و نظری از انجمن‌ها اعلام نشد و ما نمی‌دانستیم کجای بخشنامه حرف داریم؛ بنابراین به جای شما فکر کردیم و بخشنامه نوشتیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان از بخش خصوصی استان‌ها درخواست کرد تا فرم مورد نظر را در زمینه استفاده از حساب‌های ذخیره ارزی تهیه کنند تا دولت جمع بندی از میزان ارز مورد نیاز داشته باشند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/544767

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها