سه شنبه 1397/11/02

حبس ابد برای يک زن آلماني عضو داعش در عراق

  • کد خبر: ۵۴۴۷۶۴
  • تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰ ب.ظ
  • مرجع خبر: عصرایران
  • گروه خبر: گوناگون
وزارت امور خارجه آلمان روز سه شنبه اعلام کرد یک زن آلمانی مغربی تبار که به اتهام پیوستن به گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش در عراق، به اعدام محکوم شده بود حکمش به تحمل حبس ابد تخفیف پیدا کرد.
وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد حکم اعدام این زن آلمانی مغربی تبار در عراق ، به تحمل حبس ابد تخفیف پیدا کرد.

شعبه مرکزی دادگاه کیفری بغداد این زن آلمانی مغربی تبار را به جرم پیوستن به داعش در عراق و سوریه، در ماه ژانویه به اعدام محکوم کرده بود.

این برای اولین باری بود که دستگاه قضایی عراق علیه یک زن اروپایی حکم اعدام صادر کرده بود.

دستگاه قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد شعبه مرکزی دادگاه کیفری که مسئولیت رسیدگی به پروند‌های تروریستی را بر عهده دارد این زن آلمانی را به اتهام حمایت و کمک به داعش برای ارتکاب جنایت، به اعدام با چوبه دار محکوم کرده بود.

به گفته همین منبع خبری این متهم، طی بازجویی‌ها اذعان کرد به همراه دو دخترش که با (دو) عضو داعش ازدواج کردند، آلمان را به قصد سوریه و سپس عراق ترک کردند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/544764

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها