جمعه 1398/02/06

عسل سبلان اردبیل جهانی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عسل سبلان اردبیل در مجموعه سازمان جهانی مالکیت فکری ( WIPO) ثبت جهانی شد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عسل سبلان اردبیل در مجموعه سازمان جهانی مالکیت فکری ( WIPO) ثبت جهانی شد.
سید حامد عاملی گفت: عسل اردبیل بنام محدوده جغرافیایی استان اردبیل در مجموعه سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) ثبت جهانی شد.
وی ضمن تشریح نحوه ثبت جهانی عسل سبلان اردبیل ، گفت: وظیفه و رسالت مجموعه سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)، ثبت جهانی محصولات خاص تولیدی با ویژگی‌های بارز هر منطقه است که به نوعی برند آن منطقه محسوب می‌شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در خصوص مزیت‌های این ثبت جهانی افزود: ثبت این محصول در مجموعه سازمان (WIPO) باعث معرفی وشناخته شدن عسل اردبیل در سطح جهان خواهد شد و حتی اگر عسلی با این استاندارد‌ها در جا‌های دیگری هم تولید شود باز هم در زمان مراجعه به خاستگاه این محصول در دنیا فقط بنام عسل اردبیل شناخته خواهد شد.
عاملی تصریح کرد: عسل در نقاط مختلف دنیا تولید می‌شود، اما ثبت جهانی عسل با استاندارد‌های کیفی و ویژگی‌ها بنام عسل اردبیل باعث افزایش شناخت این محصول و در نتیجه افزایش تقاضا و صادرات در بازار‌های جهانی خواهد شد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/541683

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها