جمعه 1398/02/06

گرانی گوشت قرمز به دلیل سوء استفاده از جو بازار است/ هر کیلو گرم لاشه وارداتی اوراسیا ۲۹هزار تومان ، استرالیا ۳۰هزار تومان/ کمبود عرضه نداریم

رییس شورای تامین دام کشور دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر را سوء استفاده فرصت طلبان از هیجان در بازار دانست و گفت: تغییری در قیمت گوشت قرمز تولید داخل و وارداتی نداشته ایم و افزایش قیمت تنها در خرده فروشی ها و به دلیل سوء استفاده از جو نوسانات قیمت ارز بوده است.

منصور پوریان در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین، افزود: هم اکنون هر کیلوگرم لاشه بره سنگین با دنبه 32 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم لاشه بره سنگین بدون دنبه 36 تا 37 هزار تومان روانه بازار می شود.

وی با تاکید بر اینکه در قیمت لاشه های وارداتی تغییر قیمت اتفاق نیفتاده است، افزود: از پایان سال گذشته تا امروز قیمت لاشه وارداتی تغییر نکرده است و هر کیلوگرم گوشت اروسیا 29 هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت استرالیا 30 هزار به شبکه توزیع تعریف شده تحویل داده می شود.

به گفته رییس شورای تامین دام کشور، نوسانات قیمت دلار تاثیری در قیمت واردات گوشت قرمز نداشته است و افزایش قیمت نهاده های دامی نیز مربوط به ماه های گذشته است و نمی‌توان این دلایل را برای افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر برشمرد.

رییس شورای تامین دام کشور افزایش قیمت به بهانه کمبود عرضه نیز را رد کرد و گفت: نه بخش تولید و نه واردات محدودیتی برای تامین و عرضه گوشت قرمز ندارد و شایعه کمبود عرضه در بازار صحت ندارد.

پوریان در پایان اظهار کرد: سوء استفاده از جو روانی حاکم بر بازار تبدیل به سناریوی تکرای شده است که نشان از ضعف در نظارت دستگاه های ذی ربط دارد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/541271

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها