چهارشنبه 1397/09/21

صادرات کالاهای لوکس به کره شمالی با وجود تحریم‌ها

شورای امنیت اعلام کرد برخی کشور های آسیایی با وجود تحریم ها، برای کره شمالی کالاهای لوکس فراهم کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از گزارش‌های افشا شده سازمان ملل متحد نشان می‌دهد دو شرکت سنگاپوری و چندین شرکت دیگر آسیایی برای کره شمالی کالای لوکس فراهم کرده‌اند و در نتیجه تحریم ها را نقض کرده اند.

دولت سنگاپور نیز مانند سازمان ملل فروش کالاهای لوکس را به کره شمالی ممنوع اعلام کرده است. دولت این کشور اعلام کرد در حال تحقیق روی این پرونده است. دو شرکت " او سی ان" و " تی اسپشیالیست" که مدیرشان یکی است گفته اند هیچ تخلفی انجام نداده‌اند.

در این سند ادعا شده است مبلغ دو میلیون دلار از درآمد فروش حساب دو شرکت در کره شمالی به حساب شرکت " تی اسپشیالیست" در سنگاپور منتقل شده است. سازمان ملل همچنین این دو شرکت را متهم کرده است که با بانک بازرگانی کره شمالی که از ۲۶ سپتامبر سال گذشته تحت تحریم سازمان ملل قرار گرفته است، روابط نزدیک و طولانی مدت دارد.

ادموند پریرا- وکیل این دو شرکت منکر وجود رابطه یا کسب و کار یا رابطه با اشخاص کره شمالی در زمان حاضر شده و گفته است کلیه روابط تا پیش از اجرای تحریم های سازمان ملل اتفاق افتاده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/530173

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها