شنبه 1397/09/24

زنگنه: امضای قرادادهای متعدد نفتی در پیش است/ میزان تولید نفت از میادین مشترک در ۱۰سال آینده ۳۵میلیون بشکه است

وزیر نفت با بیان این که سال ۹۷ سالی پرکار برای ما خواهد بود گفت: بسیاری از مذاکرات نفتی برای امضای قرارداد به مراحل نهایی خود رسیده و قراردادهای متعدد نفتی را در شرف امضا داریم.

بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد توسعه میادین مشترک آبان و پایدارغرب، اظهار داشت: این قرارداد اولین‌های متعددی دارد، برای اولین بار است که با یک شرکت معتبر  روسی قرارداد توسعه میدان نفتی را امضا می‌کنیم که امیدوارم آخرین بار نباشد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: همچنین برای اولین بار است که یک شرکت کاملا خصوصی به عنوان یک شرکت ایرانی E&P ایرانی در قرارداد IPC حضور دارد و این قرارداد به گونه‌ای دیده شده که علاوه بر 20 درصد سهم شرکت ایرانی، شرکت‌های ایرانی دیگر نیز بتوانند در دوره 10 ساله اجرای قرارداد نقش‌آفرینی و فعالیت داشته باشند.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: در حالت فعلی میزان تولید نفت از میادین مشترک آبان و پایدارغرب در 10 سال آینده 35 میلیون بشکه خواهد بود که با اجرای این قرارداد و افزایش ضریب بازیافت برداشت نفت 67 میلیون بشکه به تولید 10 ساله این میادین اضافه می‌شود که با قیمت کنونی نفت معادل 4 میلیارد دلار درآمد بیشتر برای کشور خواهد بود.

زنگنه با بیان این که سال 97 سالی پرکار برای ما خواهد بود گفت: بسیاری از مذاکرات نفتی برای امضای قرارداد به مراحل نهایی خود رسیده و قراردادهای متعدد نفتی را در شرف امضا داریم.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/530157

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها