چهارشنبه 1397/09/21
انگلیس درخواست کرد:

نشست فوری شورای‌امنیت درباره جاسوس سابق روسیه

  • کد خبر: ۵۳۰۰۷۱
  • تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۸ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
انگلیس نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گفتگو در خصوص مسأله مسمومیت جاسوس سابق روسیه با گاز اعصاب در این کشور را خواستار شد.
لندن از درخواست برای برگزاری نشست فوری شورای امنیت با هدف بررسی مسمومیت جاسوس سابق روسیه در این کشور خبر داد.

به گزارش فاکس نیوز، انگلیس نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گفتگو در خصوص مسأله مسمومیت جاسوس سابق روسیه با گاز اعصاب در این کشور را خواستار شد.

این درخواست لندن به دنبال افزایش تنش‌ها درباره حمله ادعائی مسکو به یک جاسوس سابق روسیه و دخترش با عامل اعصاب در انگلیس به انجام رسیده است.

انگلیس درخواست کرده است تا شورای امنیت در جلسه‌ای نقش احتمالی روسیه در این موضوع را مورد واکاوی قرار دهد.

وزارت خارجه انگلیس نیز اعلام کرده است که هدف از این نشست ارائه یافته‌های کمیته تحقیقات به اعضای شورای امنیت درباره سوء قصد به جان جاسوس روس است.

گفتنی است «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه هفته جاری با ادعای اینکه روسیه «به احتمال بسیار» مسئول بیماری و شرایط جسمانی وخیم «سرگئی سکریپال» و دخترش به دلیل استفاده از یک ماده شیمیایی سمی است، به مقامات مسکو دو روز مهلت داده بود تا در این باره توضیح دهند.

وی همچنین تهدید کرد که احتمالاً تحریم هائی را نیز علیه مسکو به اجرا در می‌آورد.

این در حالیست که روسیه ادعا‌های فاقد هر گونه سند و مدرک را قویاً رد کرده است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/530071

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها