یکشنبه 1398/01/04

حداقل دستمزد چقدر افزایش می‌یابد؟

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران گفت: سناریو‌های متفاوتی برای افزایش مزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی پیش‌بینی شد؛ اگر حداقل مزد سال 97 کارگران بین 12 تا 22 درصد افزایش یابد، دستمزد از 110 تا 205 هزار تومانی افزایش می یابد.

«علی فتحی» روز چهارشنبه، افزود: سال گذشته وزیر کار به همراه نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی پس از نشست 12 ساعته در شورای عالی کار،حداقل دستمزد کارگران را برای سال 96 با افزایش 14.5 درصدی رقم 929 هزار و 931 تومان تعیین کردند، اما برای سایر سطوح 12 درصد به اضافه روزانه 6هزار و 768 ریال در نظر گرفته بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، وی اظهار داشت:با در نظر گرفتن حداقل حقوق 930 هزار تومانی سناریو‌های متفاوتی برای افزایش مزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی پیش‌بینی می‌شود، به عبارت دیگر اگر دستمزد سال آینده کارگران بین 12 تا 22 درصد افزایش یابد 110تا205هزار تومان به پایه حقوق کارگران اضافه می شود.

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران اضافه کرد: پیش از این نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق کارمندانی که زیر 2 میلیون تومان دریافتی دارند را 18 درصد تعیین کرد.

وی اظهار داشت:تعیین دستمزد کارگران باید در نشست شورای عالی کار نهایی شود و در صورت تصویب توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اعمال در دستمزد سال 97 کارگران ابلاغ خواهد شد.

نشست تعیین دستمزد سال 1397 کارگران دوباره بدون اعلام درصد تغییر مزد سال آینده شب گذشته با حضور شرکای اجتماعی کار بدون نتیجه پایان یافت و ادامه بررسی این موضوع به پنجشنبه موکول شد.

نشست شورای عالی کار امسال متفاوت از سال های گذشته است. در سال های گذشته با وجود اینکه ماده 41قانون کار بر دو شاخص نرخ تورم و سبد هزینه خانوار تاکید داشت اما شرکای اجتماعی کار به طور عام معیار را نرخ تورم قرار می دادند اما امسال سبد هزینه خانوار که 2میلیون و 645هزار تومان تعیین شده است، معیار افزایش دستمزد خواهد بود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/530017

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها