چهارشنبه 1397/10/26

رییس پلیس تهران: فعلا در بازار ارز می‌مانیم / با اقدامات پلیس، دلار 500 تومان و یورو 800 تومان ارزان شد / مجرمان به فضای مجازی مهاجرت کرده‌اند

  • کد خبر: ۵۲۹۱۳۳
  • تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: انتخاب
  • گروه خبر: شهری
رییس پلیس پایتخت از دستگیری 378 سارق و مالخر در هشتمین مرحله از طرح علمیاتی رعد پلیس پیشگیری تهران خبر داد.
رییس پلیس تهران: فعلا در بازار ارز می‌مانیم / با اقدامات پلیس، دلار 500 تومان و یورو 800 تومان ارزان شد / مجرمان به فضای مجازی مهاجرت کرده‌اند

 سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای هشتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری با حضور در جمع خبرنگاران گفت: همکاران من در کلانتری‌های تهران از 48 ساعت قبل با دستور قضایی و هماهنگی‌های مربوطه هشتمین مرحله از طرح علمیات خود در دستگیری سارقان و مالخران را به مرحله اجرا درآوردند و بر این اساس 378 سارق و مالخر را شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح 249 محل مورد بازرسی قرار گرفت، تصریح کرد: ‌60 باند سرقت از منازل و اتومبیل در اجرای این طرح منهدم شد. همچنین 123 خودرو مسروقه و 83 موتور سیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه 142 دستگاه گوشی تلفن همراه از سارقان و مالخران کشف شده است، افزود: ‌تعداد 7 قبضه سلاح گرم و 31 قبضه سلاح سرد از دیگر کشفیات پلیس از متهمان است.

رحیمی ارزش ریالی اقلام مکشوفه را بیش از 4 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ همچنین در حوزه کشف کالای قاچاق همکاران من در کلانتری‌های سطح تهران بیش از 5600 قلم انواع کالای قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی آن بالغ بر 3 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه دستگیری خورده فروشان مواد مخدر از دیگر طرحهای اجرا شده بود گفت: درهمین راستا 241 خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده و 88 کیلوگرم انواع مخدر کشف شد. همچنین 16 باند خرده فروشی مواد مخدر در این طرح منهدم شد که تعدادی از خرده فروشان در این باندها فعالیت می‌کردند.

 به گفته رحیمی، دو باند جعل اسناد دولتی نیز منهدم شد که از این باندها مدارک شناسایی، گذرنامه و ... که همگی جعلی بود کشف و ضبط شد.

وی از کشف تجهیزات دریافت از ماهواره خبر داد و گفت: کشف تجهیزات ماهواره جزو برنامه ‌های پلیس برای برخورد قرار دارد که در این راستا تعدادی کشف و ضبط شد و یکهزار نقطه از تجهیزات ماهواره‌ای کشف شد.

وی به اقدامات پلیس برای چهارشنبه سوری نیز اشاره کرد و گفت: همانطور که از قبل اطلاع‌رسانی شده بود پلیس با فروشندگان مواد محترقه به طور جدی برخورد خواهد کرد و خوشبختانه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کشفیات مواد محترقه 87 درصد افزایش داشت و این نشان می‌دهد که پلیس اجازه نداه است که این مواد که می‌تواند سلامت و آرامش شهروندان را به خطر بندازد وارد شهر شود.

وی با بیان اینکه پلیس در روز چهارشنبه سوری صد در صد در آماده باش است گفت: هزاران نفر از همکاران من در نقاط مختلف شهر تهران آمادگی کامل دارند تا با کسانی که قصد ایجاد مزاحمت و سلب آرامش شهروندان را دارند برخورد کنند و برخورد پلیس دراین زمینه جدی خواهد بود.

رییس پلیس تهران اضافه کرد: کسانی که بخواهند نظم و امنیت را به خطر بیندازند از سوی پلیس بازداشت شده و تا پایان تعیطلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و همچنین بخواهند از خودروی سواری ایجاد مزاحت ایجاد کنند خودرویشان تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح کنترلی پلیس برای نوروز از چند روز دیگر آغاز خواهد شد، گفت‌: یکهزار نفر از مأموران در آماده باشند و قبلا اعلام کردم 300 چادر و پایگاه در تهران ایجاد خواهد شد که این تعداد به 313 چادر و پایگاه رسیده است و همکاران من آماده ارائه خدمات به مردم عزیز هستند.

رحیمی همچنین از پیشنهاد خود به دادستانی در خصوص سارقان سابقه دار خبر داد و گفت:‌ پیشنهاد دادیم در ایام نوروز مرخصی به سارقان به ویژه سارقان حرفه‌ای و سابقه دار داده نشود.

فعلا در بازار ارز خواهیم ماند

رحیمی در پاسخ به سوالی در باره حضور پلیس در بازار ارز اظهار کرد: حضور ما به درخواست مسئولان کشور انجام شده و فعلا در بازار ارز و به ویژه در مناطقی مثل منوچهری، سبزه میدان و ... استقرار ما ادامه خواهد داشت.

رحیمی افزود: با اقدامات انجام شده از سوی پلیس قیمت دلار حدود 500 تومان و یورو نیز 800 تومان کاهش داشت و امیدواریم با اقدامات انجام شده از سوی بانک مرکزی شاهد تغییرات و ثبات در بازار ارز باشیم.

وی درباره اقدامات پلیس در چهارشنبه سوری و نحوه مواجهه با محفل خانوادگی در این شب گفت:‌ پلیس هیچ مخالفتی با چنین برنامه‌هایی نداشته و تاکید ما نیز استفاده از ظرفیت خانواده‌ها است ولی اگر هر برنامه‌ای منجر به سلب آرامش شهروندان شود پلیس با آن برخورد خواهد کرد؛ زیرا خط قرمز ما امنیت و آرامش مردم است.

مجرمان به فضای مجازی مهاجرت کرده‌اند

وی در پاسخ به سوالی در باره فعالیت مجرمان در فضای مجازی اظهار کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مجرمان به فضای مجا زی مهاجرت کرده و قصد سوء استفاده از این فضا را دارند. اما خوشبختانه اشراف پلیس دراین فضا بسیار عالی است و ما با مجرمان برخورد خواهیم کرد به طوری که برابر آمارهایمان حدود 80 درصد جرایم فضای مجازی در تهران کشف می‌شود. اما با توجه به کوچ مجرمان به این فضا لازم است که کاربران فضا مجازی با هوشیاری دراین فضا فعالیت کرده و اگر قصد خرید اینترنتی را دارند حتما از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای نماد اعتماد است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/529133

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها