یکشنبه 1397/10/30
اعترافات عضو شورای شهر درباره قضاوتش درخصوص مدیریت قالیباف؛

از ریشه یابی شایعه «شهر سوخته» تا عملکرد خوب دوره قبل شهرداری

  • کد خبر: ۵۱۹۴۵۶
  • تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۶ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: عملکرد مدیریت شهری در دوره قبل در برخی حوزه ها بهتر بود و ما مشکلی نداشتیم.
از ریشه یابی شایعه «شهر سوخته» تا عملکرد خوب دوره قبل شهرداری

به گزارش خبرنگار نیوزفا در حالی که محمد حق شناس به اذعان خودش آن هم با افتخار(!) اولین نفری بود که با تشبیه پایتخت بعد از 12 سال مدیریت جهادی محمدباقر قالیباف، تهران را به دروغ «شهر سوخته» نامید، در چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران مورخ 24/11/96 اعتراف کرد که «نه در بوستان‌سازی، نه در حمل‌ونقل، نه در ترافیک و نه در حوزه های دیگر در دوره گذشته مشکل نداشتیم، چرا که آنها در این حوزه‌ها بهتر می‌ساختند».

نکته قابل تامل این است که جناب حق شناس که معتقد است عملکرد شهرداری دوران محمدباقر قالیباف بهتر بوده و در حوزه های متعدد به گفته خودش مشکلی در شهر نبوده با کدام منطق تهران را شهر سوخته خوانده است که حالا افتخار می کند که اولین نفر هم بوده که این تعبیر نادرست را به کار برده است؟ آیا این اظهارنظر تنها به دلیل منافع حزبی و سیاسی نبوده؟ آیا جز این است که ملاک سنجش خدمات مدیریت شهری در دوره قبل از نظر ایشان تنها مسائل سیاسی است که اگر غیر از این است چطور روز گذشته در جریان چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران تاکید کرده است که عملکرد دوره قبل بهتر بوده و مدیران قبلی در این خصوص مشکلی نداشته اند؟

روی صحبت مان با رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر است که اتفاقا پرداختن به اخلاقیات و فرهنگ سازی در این زمینه از امور تخصصی حوزه ای است که یکی از متولیانش در پایتخت ایشان است؛ جناب حق شناس حتی اگر به گفته شما تنها اشکال دوره 12ساله شهرداری پیشین عدم توجه مطلوب به مسائل فرهنگی بوده باشد که با توجه به افزایش 5هزارتایی صندلی های سینماهای تهران، احداث سالن های تئاتر، مجموعه های ورزشی الزهرا(س) و چند منظوره، شهربانوها و... در آن دوره، بی انصافی کرده اید، باز هم نباید تنها به دلیل برآورده نشدن انتظارات تان تنها در یک حوزه، کل خدمات یک مجموعه را نادیده می گرفتید و با سیاه نمایی مطلق تهران را شهر سوخته می خواندید و البته اکنون هم بدان افتخار کنید!

به هر روی آنچه در این میان خودنمایی می کند، اذعان شما به حقیقتی است که آن را در ناخودآگاه تان پذیرفته اید، حتی اگر به دلیل ملاحظات سیاسی حقایق را برعکس جلوه بدهید.

پیشنهاد می کنیم حالا که لطف الهی شامل حال تان شد تا بتوانید حتی برای دقایقی، کمی به دور از نگاه صرف سیاسی درباره تهران قضاوت کنید، بهتر است همان طور که اولین نفری بودید که تعبیر شهر سوخته را برای تهران به ناحق به کار بردید و افتخار می کنید که این دروغ از جانب شما منتشر شده، اولین نفری هم باشید که از مردم بخاطر تشویش اذهان عمومی و دروغ پراکنی عذرخواهی کنید چون اکنون در هر عقل سلیمی این پرسش منطقی متبادر می شود که مدیران شهر سوخته ذهن شما چطور در حوزه های ترافیک، بوستان سازی، حمل ونقلی و ... به گفته خودتان عملکردی خوب داشته اند، اما ماحصل فعالیت شان از منظر جناب عالی شهر سوخته شده است؟! باور کنید بی انصافی افتخار ندارد. بیایید تجربه حقیقت گویی را کسب کنید تا ببینید افتخار حقیقت گویی چقدر لذت بخش تر از افتخار دروغ پردازی و سیاه نمایی است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/519456

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها