چهارشنبه 1397/11/03

تعیین قیمت آب و برق به وزارت نیرو واگذار شد

با تصویب مجلس، افزایش قیمت آب برق و گاز از اختیار شرکت‌های ذیربط خارج و تصمیم‌گیری درباره آن منوط به تصویب هیئت وزیران شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین، نمایندگان مجلس بند الحاقی ۶ از تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷ را با ۱۲۴ رای موافق، ۳۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع به تصویب رساندند.

در این بند آمده است: در مواردی که براساس قوانین و مقررات اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز مصرفی و حق انشعاب آنها به شرکت‌های ذیربط داده شده است، اعمال افزایش در سال ۱۳۹۷ فقط با پیشنهاد وزارت مربوط و تصویب هیئت وزیران امکان پذیر است.

شرط معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز مشخص شد

نمایندگان مجلس همچنین در مصوبه دیگری شرط معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز را مشخص کردند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به بخش‌های درآمدی بودجه ۹۷ بند الحاقی ۳ به تبصره ۶ این لایحه را به تصویب رساندند. در این بند الحاقی آمده است: در سال ۱۳۹۷ کلیه مدارس دولتی وزارت آموزش و پرورش که سقف الگوی مصرف را رعایت کنند، از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز معاف هستند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو و نفت تدوین و اجرا می شود. چنانچه مصارف واحد آموزشی مشمول در یک دوره بیش از الگوی تعیین شده باشد، کل مصرف آن دوره کماکان مشمول پرداخت هزینه مصرفی خواهد شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/519380

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها