یکشنبه 1397/10/30
نیوزفا کارنامه 176 روزه نجفی را بررسی می کند؛

از تعطیلی پروژه های شهری تا افتتاح مجدد پروژه های افتتاح شده

  • کد خبر: ۵۱۹۰۵۵
  • تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
شهردار جدید پایتخت که در کارنامه کاری حدود 6ماهه اش دستاوردی دیده نمی شود، گویا چاره ای ندارد جز اینکه با دستاوردهای دوره مدیریت جهادی قالیباف بر شهر تهران نامش را مطرح کند؛ چه با افتتاح مجدد پروژه های افتتاح شده چه با تعطیلی آنها!
از تعطیلی پروژه های شهری تا افتتاح مجدد پروژه های افتتاح شده به گزارش خبرنگار نیوزفا محمدعلی نجفی که با کلی ادعا و با حمایت دو جریان اصلاح طلب و کارگزاران وارد عرصه مدیریت شهری شد، متاسفانه تا به امروز نتوانسته انتظارات را برآورده کند. به طوری که نه تنها هیچ پروژه جدیدی در این مدت کلید نخورده بلکه پروژه های دوره قبلی مدیریت شهری هم که پیشرفت فیزیکی بالای 90 تا 95 درصد داشته اند نیزهیچ کدام به بهره برداری نرسیده اند. در واقع اگر بخواهیم آنالیز دقیقی از 176روز کار وی در شهرداری تهران داشته باشیم با 3 نوع اقدام مواجه می شویم.
1-      افتتاح پروژه های آماده شده دوران قالیباف

از شهریورماه که نجفی بر صندلی بهشت تکیه زده تنها چند پروژه که تا مردادماه یعنی تا آخرین روزهای حضور تیم قبلی مدیریت شهری در شهرداری پیشرفت صددرصدی داشته و در آستانه افتتاح بودند، توسط شهردار خسته و بیمار پایتخت افتتاح شده است تا شاید بتواند حداقل با دستاوردهای دوران محمدباقر قالیباف ژست کاری بگیرد. افتتاح موزه استاد علی اکبر صنعتی که 14روز بعد از حضور شهردار جدید تهران بر مسند قدرت افتتاح شد، جزو همین پروژه های با پیشرفت صددرصدی دوره قالیباف است.
امروز نیز به ادعای شهرداری تهران قرار بود با حضور محمدعلی نجفی 33پروژه در منطقه17 به بهره برداری برسد که گرچه از افتتاح 33پروژه خبری نبود و تنها بازدید نجفی از دستاوردهای دوران قالیباف مانند مدرسه پرتو، اردوگاه کارآفرینی کودکان، یک مرکز درمانی و... صورت گرفت، اما آنچه را هم که تیم جدید مدیریت شهری مدعی افتتاحش شدند؛ همان پارک آموزش ترافیک منطقه17 بود که باز هم در زمان قالیباف آماده شده بود.
البته با توجه به اینکه هدف مدیران جهادی پایتتخت در دوره گذشته خدمت به مردم بوده است، قدر مسلم باید از بهره برداری از این پروژه ها خرسند باشیم چون حداقل قدمی برای رفاه حال شهروندان برداشته شده گرچه که آنها کاشته اند و تیم جدید در حال برداشت هستند.
2-      افتتاح مجدد پروژه هایی که قبلا افتتاح شده است

پروژه هایی که در دوره قالیباف احداث شده اما نجفی پز بهره برداری مجدد آنها را می دهد، کم نیستند. در واقع به این دست اقدامات مدیریت جدید شهر باید گفت افتتاح های مجدد که اتفاقا بسیار مورد علاقه ایشان است. به عنوان مثال در حالی نجفی شهردار تهران در 22بهمن 96 از برافراشتن بزرگ ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در صبح یکشنبه 22 بهمن در باغ موزه دفاع مقدس طی گفت و گو با رادیو خبر داد که در 31 شهریور 91 و در اولین روز از هفته دفاع مقدس با حضور رئیس جمهور و شهردار وقت تهران بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز درآمده بود.
به عبارت ساده تر این پرچم که بر روی میله اش امکانات تصویربرداری و هواشناسی نیز نصب شده بود و به عنوان سومین پرچم بزرگ در جهان شناخته می شد، بیش از 5سال پیش به اهتزار در آمده بود اما از آنجایی همیشه برافراشته نیست و به مناسبات مختلف بر افراشته می شود، حالا که در مراسم 22بهمن بار دیگر برافراشته شده، تیم جدید مدیریت شهری با افتخار هرچه تمام تر ژست گرفته و جریان رسانه ای را طراحی کردند که برای اولین بار بزرگترین پرچم کشور توسط نجفی به اهتزاز درآمده است.
البته این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد، 6دی ماه 96 نیز در حالی رسانه ها اعلام کردند محمدعلی نجفی مدعی شده قرارداد واگذاری و خرید تئاتر نصر را به امضا رسانده که این قرارداد در مردادماه96 یعنی در دوره محمدباقر قالیباف به امضا رسیده بود و بار دیگر امضا شد!
3-      تعطیلی پروژه ها به دلیل ناکارآمدی یا سیاست ورزی

بی انصافی است اگر کارنامه شهردار تهران را به همین موارد ختم کنیم. ایشان اقدامات قابل توجه دیگری هم دارد. ازآن جمله می توان به سیاسی کاری های متعدد اشاره کرد. مانند تعطیلی خط7 مترو که در تهرانی که آلودگی هوا و ترافیک بیداد می کند بار سنگینی را به شهروندان تحمیل کرد و یا نسبت دروغ دادن به مدیریت شهری قبلی برای فرار روبه جلو. نمونه آن هم ادعا واهی نجفی درخصوص قرارداد نیروی انتظامی و شهرداری سابق تهران است که وقتی ناجا بحق اعلام شکایت کرد، مدیران پایتخت ناگزیر شدند عذرخواهی کنند و حرف شان را پس بگیرند که البته این یکی از شگردهای اصلاح طلبان است؛ اینکه نسبت دروغ بدهند و شایعه سازی کنند تا بهره لازم را ببرند و بعد از آن عذرخواهی کنند و بگویند سو تفاهم شد!  
به گزارش نیوزفا در کارنامه محمدعلی نجفی نکات قابل توجه کم نیست. دراین میان می توان به پروژه های همچون پایانه شرق یا زیرگذر آرش-اسفندیار اشاره کرد که با پیشرفت فیزیکی بالغ بر 90 درصد 6ماه قبل تحویل مدیریت جدید پایتخت داده شده درحالیکه هر یک تنها چند قدم تا افتتاح فاصله داشتند، اما به دلیل ناکارآمدی مدیران جدید تهران، خبری از بهره برداری از آنان نیست. به عبارت ساده تر مردم محکومند در رنج و عذاب و ترافیک بمانند زیرا نجفی و مردانش همین چند قدم را طی شش ماه نتوانسته اند، بردارند. مدیریت بسته، نشسته و خسته ای که دائم تاکید می کند نداریم، نمی توانیم، نمی شود.
البته شاید هم همه ماجرا ناکارآمدی ایشان نیست، شاید سیاست ورزی هم پشت آن باشد، کسی چه می داند تنها چیزی که واضح و مبرهن است صدای پایتخت نشینان است که فریاد می زنند آقای شهردار حداقل دستی بجنبانید و پروژه های آماده افتتاح دوره قبل را برای استفاده مان مهیا کنید، پروژه جدید پیشکش!

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/519055

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها