شنبه 1397/12/04

توقف پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی دولتی

  • کد خبر: ۵۱۸۸۱۲
  • تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸ ب.ظ
  • مرجع خبر: عصرایران
  • گروه خبر: گوناگون
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی دولتی بر اساس مصوبه شورای عالی اداری و به دستور رئیس جمهور متوقف شد.

محمدحسین امید در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: از سوی شورای عالی اداری و به دستور رئیس جمهور مصوبه‌ای درباره توقف پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی دولتی ابلاغ شد، این مصوبه در راستای سیاست‌های برون سپاری در دولت است که مورد تأیید نظام است و از طریق این مصوبه فعالیت مراکز علمی کاربردی دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد دهنده مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری نبوده است، گفت: پیشنهاد از سوی سازمان اداری و استخدامی به شورای عالی اداری رفته و در آنجا به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.

امید افزود: اگر این مصوبه به درستی اجرا شود و مراکز علمی کاربردی به نهاد‌های خصوصی ذیصلاح واگذار شود اتفاق بدی نمی‌افتد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه هم اکنون ۸۵۰ مرکز علمی کاربردی فعال در کشور وجود دارد، گفت: از تعداد ۸۵۰ مرکز فعال علمی کاربردی در کشور حدود یک سوم به طور کامل دولتی است و بقیه را بخش خصوصی و یا نهاد‌های عمومی غیر دولتی و یا شرکت‌ها اداره می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره وضع دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه‌های دولتی افزود: همه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در همه مراکز در سراسر کشور دانشجوی دانشگاه جامع شناخته می‌شوند، دانشنامه آن‌ها را رئیس دانشگاه علمی کاربردی امضا می‌کند ضمن اینکه تعطیلی و واگذاری مراکز تا پایان سال تحصیلی ۹۷-۹۸ اتفاق می‌افتد یعنی در پایان شهریور ۹۸ دیگر دانشجویی در این مراکز دولتی از قبل وجود نخواهد داشت که نگرانی پیش بیاید.

امید گفت: البته این پیش بینی هم شده که اگر دانشجویی باقی مانده باشد دانشگاه موظف است که این‌ها را به مراکز همانند منتقل کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تأکید کرد: تا پایان شهریور ۹۸ دیگر مرکز علمی کاربردی دولتی در کشور وجود ندارد همه مراکز علمی کاربردی یا خصوصی یا نهاد‌های غیردولتی و یا شرکت‌های وابسته به دولت هستند.

امید گفت: این مصوبه هفته گذشته به همه مراکز و دستگاه‌های دولتی ابلاغ شده است و ما مکلف به اجرای آن هستیم، بهترین کار کمک برای واگذاری این امر است که به بهترین شکل انجام شود.

امید افزود: در پذیرش بهمن به این مراکز دانشجو داده نشده و سازمان سنجش جلوی این کار را گرفته است.

وی درباره شرکت‌های غیردولتی علمی کاربردی که در گذشته به اساسنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی و توقف پذیرش دانشجو اعتراض داشتند گفت: این مسأله هیچ ارتباطی با اعتراض این شرکت‌ها ندارد و داشتن اساسنامه اختیاری است و مراکزی که علاقه‌مند هستند از امتیازات آن هم بهره مند می‌شوند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/518812

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها