دوشنبه 1397/11/29

حاشیه آخرین روز جشنواره فیلم فجر

امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه آخرین و نهمین روز از سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در کاخ جشنواره بود و در این روز تنها دو فیلم به نمایش در آمدند که نشست رسانه‌ای هر دو این آثار نشست‌های کم مخاطبی بودند.
نهمین روز از سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر امروز در کاخ رسانه در فضای خلوتی سپری شد و تنها بازار شایعات و حدس و گمان‌ها درباره نامزد‌های جشنواره داغ بود.

امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه آخرین و نهمین روز از سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در کاخ جشنواره بود و در این روز تنها دو فیلم به نمایش در آمدند که نشست رسانه‌ای هر دو این آثار نشست‌های کم مخاطبی بودند.

در سانس اول فیلم سینمایی «کار کثیف» به کارگردانی خسرو معصومی به نمایش درآمد که به دلیل طولانی بودن مدت زمان فیلم، نشست خبری آن نیز دیرتر برگزار شد و به همین جهت فیلم بعدی هم با تاخیر به نمایش درآمد.

معصومی در نشست خبری فیلمش عنوان کرد بیکاری واقعیت تلخی است و من واقعا دلم می‌خواهد که آقای روحانی با دیدن این فیلم کمی عذاب وجدان بگیرد.

وی همچنین درباره سرنوشت فیلم «خرس» بیان کرد: این فیلم ابتدا با پروانه نمایش وارد جشنواره شد، اما در آن زمان آقای سجادپور چوب لای چرخ فیلم گذاشت. به من می‌گویند این فیلم به این دلیل توقیف است که فیلمی ضد جنگ است، اما من می‌گویم مگر ما موافق جنگ هستیم. جنگ جز خرابی و ویرانی چیزی ندارد، اما باید بگویم که فیلم «خرس» در نقطه کور قرار دارد و متاسفانه رسانه‌ها درباره همه فیلم‌های توقیفی صحبت می‌کنند بجز «خرس».

دومین و آخرین فیلم امروز مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند نام داشت که به دلیل اینکه آخرین فیلم در آخرین روز جشنواره محسوب می‌شد استقبال کمی از فیلم شد و نشست رسانه‌ای آن نیز زیاد مورد توجه قرار نگرفت.

مرتضی شعبانی تهیه کننده این مستند در نشست خبری این مستند که اثری درباره داعش است، عنوان کرد: اولین اکران عمومی این فیلم قرار است در کشور عراق باشد و امیدوارم فرصتی فراهم شود که این مستند در ایران نیز به نمایش درآید.

یکی از نکات جالب توجه این نشست اشتباه محمود گبرلو در عنوان کردن تعداد سال‌های برگزاری جشنواره بود که به اشتباه به جای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر . اشتباه‌های لپی گبرلو در طول روز‌های جشنواره زیاد بود و باعث شوخی‌هایی در فضای نشست‌ها می‌شد که او عنوان کرد آخرین سوتی او در جشنواره بوده است.

آخرین روز از برگزاری جشنواره در سینمای رسانه‌ها خیلی خلوت‌تر از روز‌های گذشته است و تنها بازار شایعات و حدس و گمان‌ها برای شناخت نامزد‌های بخش‌های مختلف بین خبرنگاران داغ است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/518120

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها