پنجشنبه 1397/10/27

قدرتمندترین کشورهای جهان معرفی شدند!

در نظرسنجی یک نشریه آمریکایی با مشارکت ۲۱ هزار نفر روسیه از حیث توان نظامی، نفوذ اقتصادی و سیاسی و میزان متحدان بین‌المللی دومین کشور قدرتمند جهان شناخته شد.

مجله آمریکایی «یو اس نیوز» در گزارشی که سه شنبه انتشار یافته است، روسیه را «دومین» کشور قدرتمند جهان نامید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بر این اساس، قدرت کشورها بر اساس معیارهای مختلف چون قدرت نظامی، نفوذ اقتصادی و سیاسی و متحدان بین‌المللی مشخص شده است.

در این فهرست آمریکا در جایگاه نخست، روسیه دوم، چین سوم و آلمان و انگلیس به ترتیب در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در این فهرست امارات از نظر امیدوارکننده‌ترین وضعیت اقتصادی در خاورمیانه و جنوب آسیا در صدر جای گرفت.

این نظرسنجی بر پایه پاسخ‌های بیش از ۲۱ هزار نفر بوده و آن‌ها بر اساس ۶۵ مقوله به کشور مورد  نظر خود برای تعیین قدرتمندترین کشورهای جهان وجود داشت.

بر پایه آخرین نتایج پژوهش «مرکز نظرسنجی عمومی روسیه» محبوبیت رئیس جمهور این کشور نیز ۸۱ درصد است که بالاترین سطح بین مقام‌ها محسوب می‌شود.

براساس یافته‌های اعلام شده از این جمع، ۴۸/۱ درصد به مدیریت «ولادیمیر پوتین» و سیاست‌های داخلی و خارجی رئیس جمهور روسیه اعتماد کامل دارند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/511319

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها