پنجشنبه 1397/10/27

کارخانه‌ها، چغندر تولیدی مازاد کشاورزان را تحویل می‌گیرند

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: کارخانجات قند، چغندر مازاد تولید کشاورزان را تحویل می گیرند.

یزدان سیف با اشاره به اینکه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن چغندر تولید و برداشت شده است، افزود: امسال ۷۵۰ هزار تن چغندرقند مازاد و خارج از قرارداد کشاورزان با کارخانجات تولید شده است که براساس مذاکرات انجام شده، کارخانجات محصول مازاد را نیز تحویل می گیرند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی گفت: از آنجا که چغندر محصول صنعتی است، بنابراین برای مدیریت تولید کشاورزان بر اساس قرارداد با کارخانجات قند، محصول کشت و تولید می کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: سال گذشته مقداری بذر به صورت قاچاق وارد شد و تعدادی از کشاورزان نیز خارج از قرارداد، با کارخانجات محصول را کشت و تولید کردند.

سیف تصریح کرد: از آنجا که کارخانجات برای فرآوری و تولید محصول نهایی برنامه ریزی کردند؛ بنابراین ظرفیت پذیرش محصول خارج از قرارداد را ندارند و نمی توانند محصولات آزاد کشت را دریافت کنند.

وی افزود: اما برای جلوگیری از ضرر و زیان این گروه از کشاورزان و فعال شدن کارخانه قند دزفول، محصول چغندر قند کشاورزان تحویل گرفته می شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۷-۹۶ گفت: عرضه گندم به بورس یکی از روش‌های خرید این محصول است که امسال به صورت آزمایشی، در پنج استان اصلی تولید گندم اجرا شد.

سیف افزود: برای اجرای سراسری طرح عرضه گندم به بورس کالا با مسئولان بورس مکاتبه کردیم تا زیرساخت های لازم فراهم شود.

وی گفت: مسئولان بورس برای آماده سازی زیرساخت ها و تعیین انبارهای نگه داری محصول گندم منتظر ابلاغیه دولت هستند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/507474

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها