سه شنبه 1397/09/20

رهبری کثیف ترامپ برای ایالات‌متحده!

نشریه آمریکایی «فورچون» در پایگاه اینترنتی‌اش در تحلیلی نوشت: این تکبر غیرقابل تصور در بسیاری از ما وجود دارد که کشوری دیگر را «کثافت‌خانه» توصیف کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون، متاسفانه این فقط یکی دیگر از اظهارات زننده، نژادپرستانه و کاملا احمقانه ای بود که ما از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا انتظار داشتیم. اگر این رییس جمهور به خود اجازه داده فراتر از زمین چمن آراسته مارالاگو یا کاخ سفید اظهارنظر کند، باید بداند که آمریکا در جایگاهی نیست که درباره همسایگان جهانی ما قضاوت و آن‌ها را تحقیر کند.

ترامپ گفته است چرا مردم از کشورهایی که «کثافت‌خانه» هستند، مانند هاییتی، السالوادور، هندوراس و بعضی از کشورهای آفریقایی به آمریکا می روند و چرا از نروژ به این کشور نمی روند. ترامپ و مدافعانش نقش مستقیم و شرم آور آمریکا را در بدترکردن اوضاع زندگی مردم در کشورهایی که وی نام برد، به طور کامل نادیده گرفتند.

نویسنده این گزارش در ادامه تاکید کرد: آنچه مرا نگران کرده، بی توجهی کامل ترامپ به «کثافت‌خانه» ای است که خود آن را هدایت می‌کند.

گاندی به ما آموخت بزرگی یک کشور با ثروتمندترین افرادش سنجیده نمی شود بلکه با چگونگی رفتارش با آسیب پذیرترین قشر آن کشور سنجیده می شود. با این حساب، آمریکا قطعا یک کثافت‌خانه است. آمریکا ثروتمندترین کشور روی زمین است اما از هر پنج کودک، یک کودک در این کشور شب‌ها گرسنه می‌خوابد. 13 میلیون کودک آمریکایی در فقر زندگی می کنند و این بالاترین میزان در میان کشورهای ثروتمند جهان است.

یک نکته روشن برای کودکان فقیر آمریکایی این است که تقریبا همه آن‌ها بیمه درمانی دارند؛ آن هم به لطف برنامه بیمه سلامت کودکان که در سال 1997 تصویب شد. این نور نیز اکنون کمی تاریک شده است زیرا کنگره حرف های زیادی درباره تامین مالی این برنامه می زند و زندگی میلیون ها کودک را بلاتکلیف نگه داشته است.

فیلیپ الستون، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر شدید، اواخر سال 2017 یک سفر دوهفته‌ای به آمریکا انجام داد و یکی از شدیدترین نابرابری ها در جهان را یافت.

آمریکا همچنین بیشترین میزان زندانی را در جهان و بالاترین میزان مرگ و میر نوزادان را در میان کشورهای توسعه‌‌یافته دارد و تنها کشور صنعتی در جهان است که مراقبت‌های پزشکی را به عنوان حقوق اساسی بشر تضمین نمی‌کند. این فهرست ادامه دارد اما شما اصل مطلب را متوجه شوید.

بر اساس اظهارات الستون، انتظار می رود مردم آمریکا در مقایسه با کسانی که در دیگر کشورهای دموکراتیک ثروتمند زندگی می‌کنند، زندگی کوتاه تری داشته باشند و بیمارتر باشند اما نمی‌توان گفت بسیاری از آمریکایی ها شاد زندگی نمی کنند و ثروتمند و سالم نیستند. چرا این‌گونه زندگی می‌کنند و برخی از کودکان آمریکایی که در فقر به دنیا آمده اند، روزی کار خواهند کرد و به امنیت مالی خواهند رسید اما درصد کسانی که موفق می شوند به مراتب در حال کاهش است.

با وجود شعار ترامپ، این کشور هرگز برای همه «عالی» نبوده است.کسانی هستند که برای تمیز‌کردن این کثافت خانه تلاش می کنند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/507298

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها