دوشنبه 1397/09/19

نمایندگان کره شمالی و جنوبی دوشنبه با یکدیگر ملاقات می کنند

  • کد خبر: ۵۰۷۱۹۵
  • تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰ ب.ظ
  • مرجع خبر: انتخاب
  • گروه خبر: سیاسی
خبرگزاری یونهاپ از پذیرش درخواست سئول برای ملاقات با نمایندگان کره شمالی جهت مذاکره بر سر اعزام یک گروه هنری به بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی از سوی پیونگ یانگ خبر داد.
کره جنوبی درخواست ملاقات با مقام های پیونگ یانگ برای رایزنی با آنها درخصوص اعزام یک گروه هنری از سوی کره شمالی به شهر پیونگ چانگ در جریان برگزاری المپیک زمستانی که قرار است در این شهر برگزاری شود را پذیرفت.

بر اساس این گزارش، وزارت وحدت کره جنوبی می گوید پیونگ یانگ پیشنهاد داده گروهی متشکل از چهار هنرمند این کشور برای مشارکت در برگزاری برنامه های المپیک زمستانی کره جنوبی عازم این کشور شود.

لازم به ذکر است دو کره سرانجام پس از دو سال قطع روابط و گفتگوها، روز سه شنبه هفته گذشته با یکدیگر گفتگو کردند و در نتیجه قرار شد کره شمالی ورزشکاران خود را روانه کشور همسایه جنوبی خود کند.

همچنین در جریان برگزاری دیدار مشترک مقام های دو کره در روز سه شنبه، کره جنوبی به پیونگ یانگ پیشنهاد داد تا جدا از مباحث مربوط به المپیک، دو کشور در زمینه مسائل مربوط به روابط میان پیونگ یانگ و سئول نیز گفتگوهایی را آغاز کنند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/507195

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها