شنبه 1397/07/28

ابطحی نماینده مجلس: رسایی و کوچک زاده به‌خاطر احمدی نژاد از جبهه پایداری جدا شدند/ از احمدی نژاد دلخوریم

  • کد خبر: ۵۰۷۰۵۴
  • تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۰ ب.ظ
  • مرجع خبر: عصر ایران
  • گروه خبر: سیاسی
برخی از اعضای جبهه پایداری به دلیل این که می خواستند در نزدیک بودن به احمدی نژاد مستقل باشند از جبهه جدا شدند.در ادبیات سیاسی ایران نام احمدی نژاد و جبهه پایداری قرابت معنایی زیادی دارد. از اواخر دولت نهم و از اوایل دولت دهم جریان ها و طیف های اصولگرا یک به یک دل از احمدی نژاد بریدند و در گوشه ای به نظاره ایستادند اما جبهه پایداری در پیدا و پنهان هنوز دل در گرو احمدی نژاد داشت . تا بدان جا که گاه و بیگاه و در بزنگاه های سیاسی و انتخاباتی زیر علم ریش سفیدان اصولگرا نیز سینه نزد. نمونه روشن آن حمایت از سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 92 بود که وی را نزدیک ترین شمایل به احمدی نژاد می دانست. حالا اما بعد از تمام آنچه احمدی نژاد در فضای مجازی و حقیقی انجام داده حمایت از او کار راحتی نیست. سخنگوی جبهه پایداری اخیرا تاکید کرده بود که این تشکل صنمی با احمدی نژاد ندارد. این اعلام موضع رسمی سخنگو بود اما اعضاء آن هم هنوز گوشه چشمی به وی ندارند؟!

سید جواد ابطحی ، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و نماینده اصولگرای مجلس به عصر ایران می گوید که پیش از این اعضایی همچون مهدی کوچک زاده و حمیدرسایی ، نمایندگان دور هشتم و نهم مجلس به دلیل آنکه می خواستند در اعلام موضع به احمدی نژاد آزاد باشند و به او نزدیک تر، از جبهه پایداری جدا شدند.


ابطحی در این خصوص به عصر ایران می گوید :از نظر ما آقای احمدی نژاد منشاء خدمات بسیاری بود و در کارهای انقلابی و اسلامی و احیای گفتمان انقلاب ایفای نقش خوبی داشت.


عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:در کنار این مسائل برخی موضع گیری ها و حاشیه سازی ها موجب شد تا گله مندی هایی از ایشان به وجود آید .


ابطحی ادامه داد: دوستان ما در جبهه پایداری در اواخر دولت نهم با ایشان صحبت هایی داشتند ، تصور می کنم در دولت دهم زاویه ها بین جبهه پایداری و احمدی نژاد زیاد شد.

فرازوفرودهای روابط جبهه پایداری و <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> احمدی نژاد
</a> / <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>رسایی 
</a> و <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> کوچک زاده</a> بخاطر <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> احمدی نژاد
</a> از جبهه پایداری جدا شدند


عضو شورای مرکزی جبهه پایداری همچنین می گوید: علی رغم این رویکرد کلی در جبهه پایداری برخی دوستان ما در این جبهه همچنان بر مواضع نزدیکی با احمدی نژاد پافشاری و برخی نیز به همین خاطر جبهه را ترک کردند تا بتوانند مواضع مستقلی داشته باشند مثل آقای رسایی و آقای کوچک زاده که از جبهه کنار رفتند و می خواستند مستقل تر فکر کنند.


عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : آن ها نمی خواستند از احمدی نژاد فاصله بگیرند و کارکرد جبهه را در این خصوص قبول نداشتند.


ابطحی در ادامه گفت : گفتمان جبهه پایداری گفتمان انقلاب است و برگرفته از فراکسیون انقلاب اسلامی است که در مجلس هشتم بنیان گذاشتیم ، ما به دنبال آن هستیم تا ارزش های انقلاب و ارزش ها و اسلام و احکام آن باقی بمانند .


این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه امیدواریم احمدی نژاد به مسیر اصلی بازگردد گفت: نباید از یاد ببریم که هیچ کدام به تنهایی نمی توانیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تاکید کرد :امروز جریانی در کشور شکل گرفته که می خواهد از اسلام عبور کند و این برای ما جای نگرانی دارد البته از آقای احمدی نژاد نیز دلخوری هایی داریم و نگران ایشان هستیم تا مباداها بروز کند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/507054

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها