چهارشنبه 1397/11/03

روزنامه‌هایی که تظاهرات مردم علیه اغتشاشگران را سانسور کردند

روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاحات طی روزهای پنجشنبه (هفته گذشته) و شنبه بدون کمترین ‌اشاره‌ای به حماسه با شکوه ملت در محکومیت آشوبگران با سکوت خبری از کنار این حماسه تاریخی ملت گذشتند.


روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاحات طی روز‌های پنجشنبه (هفته گذشته) و شنبه بدون کمترین اشاره‌ای به حماسه با شکوه ملت در محکومیت آشوبگران و حامیان آن‌ها با سکوت خبری از کنار این حماسه ماندگار و تاریخی ملت گذشتند و متاسفانه در رسانه‌های وابسته به دولت نیز این خط رسانه‌ای قابل مشاهده بود.


درست هفته پیش چنین روزی (شنبه ۹ دی) بود که مردم ایران اسلامی سالروز «حماسه ۹ دی» را گرامی داشتند. اما عصر همان روز کلید «فتنه سوم» زده شد و آشوب‌گران درصد اجرای برنامه‌های طراحی شده برآمدند. آشوبگران مشابه اقدامات فتنه‌گران در سال ۸۸ دست به تخریب اموال عمومی و تعرض به آرامش و امنیت مردم زدند. ایستگاه‌های اتوبوس، ماشین آتش‌نشانی، نرده‌های آهنی کنار خیابان، خودپرداز بانک‌ها و... از آتش آشوبگری این اغتشاش‌گران معدود محفوظ و مصون نماند. آن‌ها حتی به پرچم ایران که اصلی‌ترین نماد کشور است نیز رحم نکردند و در حرکتی رذیلانه اقدام به آتش زدن پرچم ایران کردند و با این کار ثابت نمودند که شعارشان مبنی بر «جانم فدای ایران» چیزی بیشتر از دیکته ۸ ساله پیش وزارت خارجه رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیست.


از سوی دیگر رئیس‌جمهور آمریکا که همین چندی پیش در تاریخ ۲۱ مهر در یکی از سخنرانی‌هایش علنا برای نام بردن از ملت ایران از واژه «تروریست» استفاده کرده بود، تا توانست از فلوریدا - مقر تعطیلات زمستانی‌اش - برای دمیدن در آتش آشوبگران توئیت کردو به ناشیانه‌ترین شکل ممکن تلاش کرد خود را دوست ملت ایران جا بزند! ترامپ در شرایطی از دوستی با ملت ما دم زد که در طول حدود یکسال اخیر که به کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا تکیه زد، بالغ بر ۱۰ لایحه و فرمان ضدایرانی را صادر کرده است. از فرمان منع ورود ایرانیان به آمریکا موسوم به فرمان مهاجرتی تا صدور دستور کاهش خرید نفت از ایران. وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج نهاد ایرانی را به بهانه ارتباط با برنامه‌های تسلیحاتی ایران تحریم کرد.


قیام سراسری مردم در محکومیت آشوب‌های اخیر


با اینکه آشوب‌گری‌ها کنترل شده بود، اما از گوشه و کنار کشور اخبار ضد و نقیض و گا‌ها صددرصد دروغ به گوش می‌رسید که این بار مردم انقلابی ایران اسلامی وارد میدان شدند و بازهم پیشرو شدند.


روز چهارشنبه مردم شهر‌های «ایلام»، «اراک»، «اهواز»، «خرم‌آباد»، «گرگان»، «کرمانشاه»، «آبادان»، «بوشهر»، «قم»، «خرم‌آباد»، «مراغه»، «دزفول»، «زابل»، «خمینی شهر»، «خراسان جنوبی»، و... به خیابان آمدند و با حضور باشکوه خود، پاسخ محکمی به آشوب‌گران و حامیان آن‌ها دادند. بعد از قیام مردم در این شهر‌ها مردم «مشهد»، «بیرجند»، «اردبیل»، «اصفهان»، «شیراز»، «یاسوج»، «ارومیه» و شهر‌های «مازندران» نیز روز پنج شنبه با حضور عظیم خود در محکومیت آشوب‌گری‌های اخیر راهپیمایی کردند.


همچنین بعد از قیام دو روز اخیر مردم شهر‌های مختلف ایران اسلامی در محکومیت آشوب‌گری‌ها روز جمعه، نیز مردم سایر شهر‌های کشورمان برای پاسخ به آشوب‌گران و حامیان آن‌ها راهپیمایی باشکوه و خودجوش برگزار کردند. مردم کرمان، تبریز و... بعد از برگزاری نماز جمعه به راهپیمایی پرداختند. نمازگزاران شهر تهران نیز بعد از اقامه نماز جمعه به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی راهپیمایی کردند.


زنجیره‌ای‌ها حضور و حماسه ملت را سانسور کردند


مردم غیور و ولایتمدار ایران اسلامی در چند روز گذشته حماسه‌ای ماندگار و تاریخی را رقم زده و با حضور در خیابان‌های سراسر کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب تحرکات آشوبگران که به دنبال سوءاستفاده و موج سواری بر روی مطالبات به حق اقتصادی و معیشتی مردم بودند را محکوم کرده و با ولایت پیمانی دوباره بستند، این حماسه باشکوه مردم، اما در صفحات نخست روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی و حامی دولت جز یکی دو مورد بازتاب نیافت ومتاسفانه در رسانه‌های وابسته به دولت نیز این خط رسانه‌ای قابل مشاهده بود. روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاحات طی روز‌های پنجشنبه و شنبه بدون کمترین‌اشاره‌ای به حماسه باشکوه ملت در محکومیت آشوبگران و حامیان آن‌ها با سکوت خبری از کنار این حماسه ماندگار و تاریخی ملت گذشتند. سؤال اساسی این است که رسانه‌های سانسورچی این حماسه بزرگ نماینده کدام جریان و گروه هستند که راهپیمایی‌های باشکوه ملت در محکومیت جنایت، آدمکشی و تخریب اموال عمومی عده‌ای آشوبگر را ندیدند یا نمی‌خواهند ببینند.


بازتاب راهپیمایی مردم ایران در محکومیت آشوب‌ها در رسانه‌های غربی


این درحالی است که حتی رسانه‌های غربی نیز راهپیمایی‌های مردمی را در ایران در حمایت از نظام و محکومیت آشوب‌ها را بطور گسترده بازتاب دادند و از آن‌ها به‌عنوان نمایشی برای تجدید پیمان با حکومت یاد کردند. در همین رابطه تایمز اسرائیل نوشت: هزاران نفر از مردم ایران در حمایت از حکومت و در محکومیت اعتراضات اخیر به خیابان‌ها آمده‌اند.


شبکه فرانس ۲۴ هم ضمن اشاره به این راهپیمایی‌ها اعلام کرد: هزاران ایرانی در شهر‌های مختلف ایران با حضوری گسترده حمایت خود از نظام را نشان دادند. فرانس ۲۴ افزود، «جمعیت با شعار اینکه رهبر ما آماده‌ایم و با در دست داشتن پرچم ایران و عکس رهبرشان در شهر‌های مختلف راهپیمایی کردند».


شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا نیز گزارش داد: مردم در سراسر ایران، راهپیمایی همبستگی و حمایت از حکومت برگزار کردند. سی ان ان با پخش بخش‌هایی از این راهپیمایی‌ها در ایران گزارش داد: این راهپیمایی یک هفته پس از وقایع اخیر در ایران برگزار می‌شود.


خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: ده‌ها هزار ایرانی در حمایت از حکومت در سراسر ایران برای راهپیمایی به خیابان‌ها آمده‌اند. همچنین رویترز در گزارشی نوشت، بعد از چند روز اعتراض در ایران، هزاران نفر از مردم ایران در شهر‌های مختلف در حمایت از نظام راهپیمایی برگزار کردند.


روزنامه انگلیسی اکسپرس هم ضمن اشاره به این واقعیت نوشت، مردم ایران در این راهپیماییِ ده‌ها هزار نفری، با در دست داشتن عکس رهبرشان، پلاکارد‌هایی حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود «مرگ بر فتنه‌گران». شبکه اس‌بی‌اس استرالیا هم نوشت، حامیان حکومت ایران بعد از اعتراضات اخیر، با در دست داشتن پرچم ایران و پلاکارد‌هایی در حمایت از نظام در سراسر این کشور به خیابان‌ها آمدند.


تیغ زنجیره‌ای‌ها بر چهره مردمی ۹ دی


چنین رویکردی البته از سوی جریان رسانه‌ای مدعی اصلاحات مسبوق به سابقه است و این جریان در پی قیام باشکوه، وحدت‌ساز و فتنه‌شکن ۹ دی نیز همین رویکرد را در پیش گرفته و بر اساس تصمیمات اتخاذشده میان جریان رسانه‌ای اصلاح‌طلبان، سران این جریان تصمیم گرفته‌اند تا به طور هماهنگ سالروز حماسه مردمی ۹ دی را در رسانه‌های خود سانسور کنند. به نحوی که تمامی روزنامه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت بر مبنای همین خط مشی عمل کردند و به جز یکی دو تیتر کوچک، حماسه ۹ دی هیچ بازتابی در روزنامه‌های این جریان نداشت.


چرا مدعیان اصلاح‌طلبی صداقت ندارند؟


طنز تلخی است که مدعیان اصلاح‌طلبی و رسانه‌های زنجیره‌ای این جریان هنگامی که مردم مطالبات اقتصادی و معیشتی خود را بدون آشوبگری و تخریب و آدم‌کشی مطرح می‌کنند، از سوی افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی متهم می‌شوند که توسط رقبای سیاسی دولت و برای آشوب تحریک شده‌اند؟!


اما هنگامی که عناصر ضد انقلاب با ویرانگری و آشوبگری و آدم‌کشی - به دعوت و حمایت ضد انقلاب- آفتابی می‌شوند و صراحتا از براندازی سخن می‌گویند و علیه قرآن شعار می‌دهند و پرچم ایران را به آتش می‌کشند، همین افراطیون، آشوبگران را «مردم» می‌نامند و خواستار به رسمیت شناخته شدن «حق اعتراض» آن‌ها می‌شوند؟! آیا این نشانه بارز نقاق، بیگانگی با مردمی که برایشان مشکلات اقتصادی درست کرده‌اند، و پیوند با دشمنان شناخته شده نیست؟ و آیا فردا که گریبان برخی از همین سیاسیون و رسانه‌های زنجیره‌ای به جرم تحریک به آشوبگری و آدم کشی و ترور گرفته شد، مانند فتنه ۸۸ جا نخواهند زد و ننه من غریبم بازی در نخواهند آورد؟! آن‌ها با خط خسارت به ملت ایران چه پیوندی دارند؟

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/504593

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها