پنجشنبه 1397/10/27

تکذیب خبر ذخیره اطلاعات شخصی کاربران در وی‌چت

وی‌‌چت ذخیره اطلاعات و جزییات مکالمات کاربران روی سرورهای خود را تکذیب کرد.
تنسنت/ Tencent، مالک وی‌چت که متصل به حکومت کمونیست چین است، خبر ذخیره دیتای کاربران و مانیتور کردن آنها را رد کرد. {لینک}

مدیران تنسنت می‌گویند از لحاظ فنی وی‌چت طوری تعریف نشده است که بتواند فعالیت هر روزه کاربران را مانتیور کرده و تمام چت‌های آنها را ذخیره کند، بلکه هر نوع دیتای مبادله شده میان کاربران روی کامپیوتر و موبایل‌شان ذخیره می‌شود و چیزی روی سرور ذخیره نمی‌شود.

«لی شوفو» رئیس هیئت مدیره Geely Holdings (مالک برند خودروی ولوو) در برابر سوال مطرح شده گفت «ما هوآتِنگ» رئیس هیئت مدیره تنسنت همه فعالیت‌های روزانه ما را کنترل و مانیتور می‌کند.

بر اساس قوانین موجود، وی‌چت باید محتوای خاص به تشخیص حکومت کمونیست چین را سانسور کند و بر همین اساس باید در مواقع ضروری و بر اساس دستورات حکومتی باید دیتای کاربران را در اختیار نهادهای مورد نظر قرار دهد.

تنسنت، بایدو و ویبو؛ سه کمپانی بزرگ چینی به دلیل اجرا نکردن صحیح دستورات حکومتی برای سانسور محتوا، مجبور به پرداخت جریمه شدند.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/502850

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها