سه شنبه 1397/08/01

تکذیب دستگیری یک مقام قضایی

  • کد خبر: ۴۷۴۱۹۸
  • تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: اقتصادنیوز
  • گروه خبر: شایعه
یک روزنامه صبح امروز در ستون صرفا جهت اطلاع در ادعایی از دستگیری یک مقام قضائی اردبیل به اتهام مسائل اخلاقی خبرداد در حالی که پیگیری‌های خبرگزاری میزان حکایت از نادرست بودن این موضوع دارد.
تکذیب دستگیری یک مقام قضایی

ناصر عتباتی دادستان اردبیل با بیان اینکه این موضوع قویا تکذیب می‌شود، گفت: نه تنها کسی در این رابطه از پرسنل دادگستری اعم از قضایی و اداری دستگیر نشده بلکه هیچ پرونده‌ای نیز در این زمینه تشکیل نشده است.

وی افزود: خبر منتشره از مصادیق بازر نشر اکاذیب و افترا بوده و علاوه بر مسئولیت شرعی و اخروی، واجد مسئولیت کیفری است.

دادستان اردبیل با بیان اینکه تکذیبه این خبر جهت انتشار به روزنامه مورد اشاره ارسال شده است، تصریح کرد: متاسفانه خبرنگار روزنامه با وجود اینکه سابقه نشر اخبار کذب و برخورد را هم دارد، مجددا به نشر خبر کذب اقدام کرده که لازم است مدیرمسئول روزنامه بررسی‌های لازم را در رابطه با صحت و سقم اخبار علی الخصوص اخبار قضایی انجام دهد.

دادستان اردبیل از اعلام جرم در این زمینه خبر داد و افزود: پرونده‌ای در دادستانی اردبیل در خصوص این موضوع تشکیل شده است.

وی در پایان با اشاره به ماده 23 قانون مطبوعات مبنی بر اینکه هرگاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یا خلاف واقع و یا انتقاد نسبت به شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) مشاهده شود، ذینفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه کتباً برای همان نشریه بفرستد و نشریه مزبور موظف است آن گونه توضیحات و پاسخ‌ها را در یکی از دو شماره‌های که پس از وصول پاسخ منتشر میشود، در همان صفحه و ستون و یا همان حروف که اصل مطلب منتشر شده است، مجانی به چاپ برساند ،به شرط آنکه جواب از دو برابر اصل تجاوز نکند و متضمن توهین و افترا به کسی نباشد، گفت: روزنامه فوق الذکر باید فورا نسبت به انتشار تکذیبیه دادستانی اقدام نماید.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/474198

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها