یکشنبه 1397/04/31

درمان های خانگی شگفت انگیز عفونت ادراری

مشکلی که بیشتر خانم ها دچار آن می شوند عفونت ادراری است که به دلیل ورود باکتری به نام E.Coli به مجاری ادرار به وجود می آید. ازدواج، روش های جلوگیری از بارداری، یائسگی، بارداری و ضعف سیستم ایمنی و عدم رعایت بهداشت مثل استفاده از حوله دیگران از جمله عوامل بروز این نوع عفونت است.

در موارد شدید معمولا تنها آنتی بیوتیک چاره آن است. ولی از آن جا که بیشتر زنان به محض ابتلا به دلیل درد و سوزش هنگام ادرار و تکرر ادرار متوجه آن می شوند با بعضی از درمان های خانگی ساده به راحتی می توان این عفونت را درمان و از بروز آن جلوگیری کرد.

در نت نوشت امروز راه های درمان خانگی  عفونت ادراری را بخوانید.

مایعات فراوان بنوشید

<a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> عفونت ادراری</a>

هر چه بیشتر بنوشید از آب و چای گرفته تا آب میوه باعث می شود پشت سرهم به دست شویی بروید. در مراحل اولیه، نوشیدن مایعات زیاد بخصوص آب سریعا باکتری ها را از دستگاه مجاری ادرار خارج می کند.

خودتان را تمیز و خشک نگه دارید

به طور کلی باکتری ها در محیط مرطوب به سرعت رشد می کنند. پوشیدن لباس های زیر تمیز نخی و خشک یکی از راه های جلوگیری از رشد باکتری ها است.

آب قره قاط مصرف کنید

<a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> عفونت ادراری</a>

قره قاط (Cranberry) یکی از درمان های طبیعی خوب برای از بین بردن عفونت ادراری است. بد نیست حتی وقتی عفونت ادراری ندارید هر از گاهی از آب این گیاه استفاده کنید تا مانع از رشد و حضور باکتری های مضر شود.

سیر بخورید

خواص بی شمار سیر بر کسی پوشیده نیست. در مورد عفونت مجاری ادرار هم سیر به دلیل داشتن ماده آلیسین (Alicin) یک میکروب کش قوی است و به راحتی باکتری عامل بروز عفونت ادراری را از بین می برد.

ویتامین C مصرف کنید

مصرف روزانه ۱۰۰ میلیگرم ویتامین C به خوبی از بروز عفونت های ادراری بخصوص در دوران بارداری جلوگیری می کند. ویتامینC  از معدود ویتامین هایی است که مصرف زیاد آن برای بدن مضر نیست و به راحتی از طریق ادرار دفع می شود. علت جلوگیری این ویتامین از عفونت ادراری هم همین نکته است که باعث اسیدی شدن ادرار و از بین رفتن باکتری های عفونت زا می شود.

 روغن میخک

میخک خاصیت ضد باکتریایی، ضد میکروبی و ضد قارچ دارد. کافی است خود میخک یا روغن آن را به مدت دو هفته طبق دستور یک پزشک مطلع به طب سنتی مصرف کنید. اگر هر از گاهی یک یا دو دانه میخک را بجوید علاوه بر خوشبویی دهان و از بین بردن انگل های روده باعث جلوگیری از عفونت ادراری هم می شوید.

روغن صمغ کندر

صمغ Myrrh کندر خاصیت باکتری کش و انگل کش قوی دارد. کمی از روغن را کف پا بمالید و کپسول های آن را روزی دو بار صبح و شب مصرف کنید.

روغن پونه کوهی یا آویشن

این روغن هم یکی از درمان های گیاهی خوب برای از بین بردن باکتری عفونت ادراری است. می توانید روغن آویشن را با روغن نارگیل و کمی آب مخلوط کرده به مدت ۲ هفته میل کنید.

آنتی بیوتیک مصرف کنید

اگر بعد از ۲۴ ساعت آب خوردن فراوان و رعایت بهداشت و شست و شو و استفاده از درمان های خانگی ، همچنان دارای عفونت اداری بودید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا قبل از آن که دستگاه مجاری ادرار مثل کلیه ها صدمه ببیند با تجویز آنتی بیوتیک مناسب آن را درمان کنید. در این مدت سعی کنید از کفیر و ماست پروبیوتیک استفاده کنید.

پیشگیری

در حال حاضر شوینده هایی برای شست و شوی مجاری ادرار خانم ها وجود دارد که می توانید روزی یک بار یا یک روز در میان یا در حمام از این شوینده استفاده کنید. لباس های زیرتان را سعی کنید با بقیه لباس ها نشویید و حتما در آفتاب خشک کنید. اگر مکان آفتاب گیری ندارید از اتو استفاده کنید. حتی الامکان از لباس زیر نخی استفاده کنید. شلواری های تنگ و چسبان نپوشید. بعد از دفع ادرار حتما با دستمال کاغذی خود را خشک کنید. به هیچ وجه از حوله دیگران استفاده نکنید.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/472355

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها