یکشنبه 1397/04/31

نسخه ی آلمانی استقلال هیچ گاه جواب نداده است

  • کد خبر: ۴۷۲۳۵۳
  • تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: پارس
  • گروه خبر: ورزشی
آبی‌پوشان بعد از 15 سال با هدایت یک مربی آلمانی به میدان می‌روند.
استقلال امروز در اهواز میهمان فولاد خوزستان است و این دیدار اولین حضور شفر روی نیمکت آبی‌پوشان محسوب می‌شود که همه منتظر دستپخت این سرمربی آلمانی هستند که آمده استقلال ی بهتر از تیم منصوریان بسازد.

آبی‌های پایتخت که در سال‌های اخیر با هدایت قلعه‌نویی، حجازی، مظلومی، مرفاوی و منصوریان در لیگ برتر حاضر می‌شدند، بعد از سال‌ها عادت استفاده از گزینه‌های داخلی را کنار گذاشته و شفر آلمانی را روی کار آوردند تا نسخه شفابخش او بتواند استقلال ی مدرن و قدرتمند بسازد.

آخرین سرمربی خارجی آبی‌ها هم اتفاقا یک آلمانی بود که نتوانست نتایج خوبی در این تیم بگیرد و حضورش روی نیمکت استقلال یک فصل هم دوام نیاورد.

رولند کخ، مربی آلمانی که پیش از حضورش روی نیمکت استقلال در تیم‌های مختلف دستیار کریستف دام بود، در فصل دوم لیگ برتر و پس از ناکامی پورحیدری در قهرمان کردن آبی‌پوشان در دوره اول لیگ، هدایت استقلال را بر عهده گرفت.

کخ نتایج خوبی در استقلال نگرفت و در هفته هجدهم در فروردین 82 و در دیدار با ملوان برای آخرین بار روی نیمکت استقلال نشست و در پایان تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم بود تا کخ برکنار شود و هدایت آبی‌پوشان تا پایان فصل به مرحوم پورحیدری برسد.

حال بعد از 15 سال و 6 ماه آبی‌پوشان امروز در اهواز به سرمربی آلمانی خود پا به رقابت می‌گذارند و باید دید شفر می‌تواند خاطرات تلخ کخ را از ذهن آبی‌ها پاک کند یا نه.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/472353

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها