چهارشنبه 1397/04/27

غایبان طلاییِ یک توپ‌طلا

فرانس‌فوتبال نام بازیکن‌های بزرگی را در لیست گزینه‌های توپ‌طلا قرار نداد.
درست مثل هر سال که کاندیداهای توپ طلا معرفی می‌شوند، امسال هم چندین بازیکن بزرگ هستند که نام‌شان در فهرست اولیه دیده نمی‌شود‌؛ بازیکنانی که به نظر می‌رسید با توجه به کارایی و تأثیرشان در تیم‌های مختلف می‌توانستند یکی از 30 نفر نهایی باشند. مانوئل نویر، دروازه‌بان قدر بایرن‌مونیخ و تیم ملی آلمانی یکی از بزرگترین غایب‌هاست‌؛ امسال درست است که بوفون و اوبلاک و دخئا در فهرست قرار گرفته‌اند ولی به نظر می‌رسد هنوز جای نویر خالی است. ضمن اینکه نباید از غیبت تیبو کورتوا که با چلسی قهرمان لیگ برتر هم شد، به این سادگی‌ها گذشت. در خط دفاعی هم امسال تعداد غایب‌ها کم نیست‌؛ جورجو کیلینی و دنی آلوس که با یوونتوس به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیدند و به غیر از بازی نهایی، خط دفاعی بسیار خوبی را تشکیل داده بودند، نام‌شان در این فهرست دیده نمی‌شود. بنجامین مندی که با موناکو فاتح لیگ یک فرانسه شد به همراه تیاگو سیلوا، دنی کارواخال و جرارد پیکه هم دیگر مدافعانی هستند که اگر نام‌شان عنوان می‌شد، چندان عجیب نبود.
پوگبا و بیل، غایبان بزرگ
در خط میانی بازیکنان اعلام شده برای دریافت توپ طلا هم بزرگان زیادی غیبت دارند‌؛ پل پوگبا که در این فصل با یونایتد به اوج رسیده بود، یوروی چندان بدی با فرانسه در یورو 2016 نداشت. آندرس اینیستا که هنوز هم ضرباهنگ باشگاه بزرگی مثل بارسا را در دست دارد، یکی دیگر از ستاره‌های غایب این فهرست است. به غیر از این دو باید به گرت بیل هم اشاره کرد‌؛ بازیکنی که درست است مصدومیت زیادی داشت ولی با توجه به جام‌های به دست آمده با رئال و درخشش در یورو با ولز به نظر می‌رسید باید نامش در فهرست اولیه دیده می‌شد. البته موضوع برای الکسیس سانچس آرسنال کمی متفاوت است‌؛ این گلزن شیلیایی و مستعد به نظر می‌رسد قربانی نتایج نه‌چندان خوب آرسنال در لیگ برتر شده که نامش دیده نمی‌شود. گونسالو ایگواین، سرخیو آگوئرو و روملو لوکاکو هم مهاجمانی هستند که نبودن نام‌شان در فهرست اولیه باعث تعجب خیلی‌ها شده است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/472315

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها