پنجشنبه 1397/06/29

آب شرب شهر مشهد در خطر آلودگی

  • کد خبر: ۴۷۲۱۶۸
  • تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹ ب.ظ
  • مرجع خبر: تابناک
  • گروه خبر: گوناگون
قاضی بخشی محبی: متاسفانه در مجاورت تصفیه‌خانه شماره ۳ آب سد دوستی، جاده‌ای به اسم بوفالو وجود دارد که مسیر تردد کامیون هاست و بر اثر رفت و آمد خودرو‌های سنگین حامل شن و ماسه، ذرات گرد و غبار مستقیماً وارد مخازن آب تصفیه خانه دوستی می‌شود.
قاضی بخشی محبی : متاسفانه در مجاورت تصفیه‌خانه شماره ۳ آب سد دوستی، جاده‌ای به اسم بوفالو وجود دارد که مسیر تردد کامیون هاست و بر اثر رفت و آمد خودرو‌های سنگین حامل شن و ماسه، ذرات گرد و غبار مستقیماً وارد مخازن آب تصفیه خانه دوستی می‌شود.

قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد در گفت و گو با میزان گفت: حسب گزارش‌های مردمی، متاسفانه در مجاورت تصفیه‌خانه شماره ۳ آب سد دوستی، جاده‌ای به اسم بوفالو وجود دارد که مسیر تردد کامیون هاست و بر اثر رفت و آمد خودرو‌های سنگین حامل شن و ماسه، ذرات گرد و غبار مستقیماً وارد مخازن آب تصفیه خانه دوستی می‌شود.

وی ادامه داد:
‎در این تصفیه خانه واقع در جاده سرخس، آب در داخل حوضچه‌های روباز، تصفیه و فیلتر می‌شود و آب تصفیه شده جهت مصارف شرب به مشهد منتقل می‌شود درحالی که به‌علت وجود ریزگرد‌ها و گردوخاک مجدد آلوده می‌شود.


معاون دادستان مشهد تصریح کرد:
‎تهدید بهداشت آب شرب توسط گرد و خاک‌های ایجاد شده در مجاورت تصفیه خانه شماره ۳ آب سد دوستی به مشهد نیازمند توجه مسوولان است.


قاضی بخشی محبی خاطرنشان کرد:
‎متاسفانه شاهد تخریب بیش از حد منابع طبیعی و محیط زیست بودیم که علاوه بر آن سبب آلودگی هوا و آب شرب نیز خواهدشد.


وی افزود:
‎ جهت جلوگیری از تهدید سلامت آب، درصورت لزوم همان‌گونه که دادستانی در طوس نسبت به تعطیلی معادن غیرمجاز اقدام کرد در این خصوص نیز اقدام خواهد کرد و مانع ادامه فعالیت غیرمجاز معادن و جلوگیری از آلودگی آب و هوا خواهد شد.

‎وی با اشاره به ماده ۱، ۹ قانون معادن و ماده ۶، ۸، ۸ مجازات اسلامی از متولیان امر خواست اقدامات لازم اجرایی را قبل از ورود دادستانی بعمل آورند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/472168

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها