پنجشنبه 1397/06/29

علی کریمی: پرسپولیس می‌تواند معجزه کند

  • کد خبر: ۴۷۲۰۰۶
  • تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۳ ب.ظ
  • مرجع خبر: ورزش سه
  • گروه خبر: ورزشی
شماره هشت یاغی اما دوست داشتنی فوتبال ایران این روزها درگیر تصمیمات غیرمدیریتی فوتبال شده تا به شکلی عجیب از روی نیمکت نفت تهران کنار برود.


شماره هشت یاغی اما دوست داشتنی فوتبال ایران این روزها درگیر تصمیمات غیرمدیریتی فوتبال شده تا به شکلی عجیب از روی نیمکت نفت تهران کنار برود.
علی کریمی که اولین تجربه مربیگری خود را روی نیمکت نفت تهران استارت زد، به شکلی عجیب بعد از پیروزی مقابل سپاهان از سمت خود کنار رفت تا بار دیگر جهانیان به عنوان مالک جدید این باشگاه حمید درخشان را به عنوان سرمربی معرفی کند.
شماره هشت محبوب فوتبال ایران در گفتگویی با ایران ورزشی در خصوص شرایط اخیر خود و همچنین پیروزی تیم زیر 17 سال ایران برابر آلمان صحبت کرده است. کریمی که سابقه حضور در فوتبال آلمان و تیم‌های بایرن مونیخ و شالکه را در کارنامه دارد به خوبی هم با ساختار فوتبال در دیار ژرمن‌ها آشناست، این پیروزی را بسیار شیرین می‌داند.
باید به نوجوانان دست مریزاد گفت
باید به آنها دست مریزاد گفت چون کسی فکرش را نمی‌کرد. من آن تیم آفریقایی را خوب نمی‌شناسم اما آلمان همیشه به فوتبال بابرنامه معروف بوده است. باید به تک تک بچه‌ها خسته نباشید و تبریک گرفت و امیدوارم در ادامه راه هم موفق باشند.
آلمان اصلی را شکست دادیم نه آلمان ب یا پ
یادمان باشد که ما به عنوان تیم ایران مقابل آلمان بازی کردیم. تیمی که همینطوری به خاطر نام بزرگش در دنیای فوتبال قبل از ورود به زمین از حریفانش پیش است. از آنجا که همه تیم‌ها در جام جهانی با تمام قدرت حاضر می‌شوند آلمان هم از این قاعده مستثنی نبود. در واقع نوجوانان ما تیم اصلی آلمان را شکست دادند نه تیم آلمان ب یا آلمان پ را.
باید قدر این تلاش بازیکنان را دانست
باید این اتفاق بیفتد. اما شما می‌توانید از فدراسیون بپرسید که چقدر به بچه‌ها پاداش داده‌اند. البته نباید انتظار داشت به اندازه تیم بزرگسالان پاداش بگیرند اما امیدوارم پاداش صعود از هر مرحله جام‌جهانی به آنها داده شود. تا جایی که من می‌دانم این بهترین نتیجه تمام تیم‌های ملی ما در رده‌های مختلف جام جهانی بود.
همین تیمی که شکست خورد، آینده آلمان را می‌سازد
شاید آلمان در هیچ دوره جام جهانی نوجوانان قهرمان نشده اما اگر اشتباه نکنم چند دوره به فینال رسیده و حتی عنوان سوم و چهارمی هم دارد. شما شک نکنید که آنها برنامه‌ریزی بلندمدت دارند و اینطوری نیستند که همین‌ تیم‌شان حتما باید جام بگیرد. آنها طبق برنامه‌ پیش می‌روند. من باز هم می‌گویم که بچه‌های تیم ایران کار بزرگی انجام دادند و امیدوارم مسوولان فدراسیون به خوبی از آنها تقدیر کنند چون از همین تیم نوجوانان آلمان در آینده ستاره‌هایی به فوتبال جهان معرفی می‌شوند، همانطور که پیش از این هم اینطور بود.
نباید گذاشت بازیکنان دچار غرور شوند
به هر حال غرور به وجود می‌آید چون کار بزرگی کردند. قطعا کادر فنی تیم نوجوانان از این به بعد روی مسائل روحی روانی کار می‌کنند تا شرایط بهتری برای تیم رقم بخورد. من امیدوارم فدراسیون هم با اختصاص پاداش صعود به مرحله بعد به بازیکنان توان روحی آنها را افزایش دهد. به هر حال با امکاناتی که فوتبال ما دارد این بچه‌ها دور از انتظار ظاهر شدند.
برای پرسپولیس ایمان به معجزه دارم
من هم فکر می‌کنم باید معجزه‌ای رخ دهد. اما بازیکنان پرسپولیس باید همه تلاششان را به کار گیرند تا از حیثیت فوتبال ایران و نام پرسپولیس دفاع کنند. شاید صعود از این مرحله خیلی سخت باشد اما حداقل پیروز شدن در بازی برگشت می‌تواند به لحاظ روحی کمک زیادی به خودشان کند. ما هم امیدواریم در نهایت بهترین اتفاق برای تیم رقم بخورد تا پس از سال‌ها به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنیم.
امیدوارم پرسپولیس از 90 دقیقه بهترین استفاده را کند
من فکر می‌کنم بازی رفت روز بد پرسپولیس بود و هیچ کس انتظار چنین باختی را نداشت. شاید اگر با نتیجه 2 بر صفر می‌باختند تا این اندازه نوک پیکان انتقادها به سمت‌شان نشانه گرفته نمی‌شد. در هر صورت یک بازی و 90 دقیقه فرصت مانده و امیدوارم که در نهایت هواداران تیم خوشحال شوند.
مدارک مربوط به قرارداد با نفت طلاییه
من بعد از آخرین جلسه تمرین‌مان که در را بسته بودند و با رسانه‌ها صحبت کردم، دیگر هیچ مصاحبه‌ای انجام ندادم اما الان خوشحالم که افرادی مثل آقای محمودزاده در سازمان لیگ و فدراسیون حضور دارند که پیگیر واقعیت هستند و پافشاری می‌کنند تا مردم علاقه‌مند به فوتبال با حقایق روبه رو شوند. اگر امثال ایشان در فدراسیون زیاد باشند خیلی مسائل و مشکلات حل می‌شود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/472006

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها