جمعه 1397/06/30

شفر به دنبال جوانگرایی در استقلال

  • کد خبر: ۴۷۱۹۶۸
  • تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: فرتاک
  • گروه خبر: ورزشی
وینفرد شفر، سرمربی آلمانی استقلال، نمی‌تواند در کوتاه‌مدت اثرگذار باشد به همین دلیل باید برای دیدن دست‌پخت او بیشتر منتظر ماند.

خیلی‌ها منتظرند تا بازی‌های لیگ از سر گرفته شود و کم‌کم اثر او را در استقلال ببینند. شفر در روزهای اخیر بیشتر از میک مک‌درموت دستیار ایرلندی خود مشاوره گرفته است. او یک مشاور ایرانی هم دارد و با او زیاد در ارتباط است. آنچه دستگیرمان شده این است که وینفرد شفر قصد دارد کاری را کند که منصوریان امسال در استقلال نکرد‌؛ جوان‌گرایی. به این مربی گفته‌اند سال گذشته استقلال جوان‌گرایی کرد و نتیجه گرفت ولی امسال سن تیم بالا رفت و اوضاع خراب شد.

به همین دلیل وینفرد شفر گفته است: «من هم می‌خواهم جوان‌گرایی کنم.» او اصلاً به همین دلیل دنبال بهنام برزای رفته و قصد دارد این بازیکن را به استقلال بازگرداند. قرارداد برزای امسال تمدید نشد و از استقلال رفت و حالا شفر تصور می‌کند با حضور او جناح راست استقلال قوی‌تر و بهتر خواهد شد. با حضور بهنام، خسرو دیگر در پست وینگر راست بازی نمی‌کند و به یک خط عقب‌تر بازمی‌گردد تا رقیب وریا غفوری در دفاع راست باشد. با توجه به آمادگی وریا، فعلاً به خسرو بازی نمی‌رسد و قرار است او نیمکت‌نشین شود. نیمکت‌نشین بعدی هم سیدمهدی رحمتی است. مک‌درموت رابطه خوبی با رحمتی ندارد و در دوران حضور منصوریان هم به این مربی تأکید می‌کرد این گلر از نظر بدنی آماده نیست. اصلاً این مسئله باعث ایجاد اختلاف بین میک و رحمتی شد. طبیعتاً مک‌درموت نباید خیلی از مهدی پیش وینفرد شفر خوب صحبت کرده باشد!

در این بین بعضی از بازیکنان استقلال به شفر گفته‌اند در پست تخصصی‌شان بازی نمی‌کنند. از جمله این بازیکنان می‌توان به بیت‌سعید و یعقوب کریمی اشاره کرد. شفر همزمان خواسته تا همه چیز را بفهمد و بهترین تصمیم را برای ترکیب تیم بگیرد. این مربی تأکید کرده باید فوتبالی منطقی ارائه دهند. نزدیکانش به این مربی گفته‌اند در ایران تنها نتیجه مهم است و اگر تیم بهترین بازی را انجام دهد ولی نتیجه نگیرد، در نهایت همه چیز به ضرر او تمام می‌شود. شفر هم چشمش ترسیده!


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/471968

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها