چهارشنبه 1397/04/27

"مسلمان-طارمی" استقلال کشف شدند

طی یک‌سال گذشته رفاقت بیش از حد مهدی طارمی و محسن مسلمان در پرسپولیس و فوتبال ایران مشهور بوده و حتی به شکل «ضرب‌المثل» درآمده است. این دو بازیکن دائما در کنار هم دیده می‌شوند؛ از محل تمرینات تا سینما و سالن والیبال و هر جای دیگری که بشود دو نفری رفت! این مساله چنان شدید و غلیظ بوده که خیلی‌ها ترسیده‌اند سایه رفاقت این دو نفر روی کل تیم سنگینی کند و معادلات درون زمین را هم تحت تاثیر قرار بدهد.
"مسلمان-طارمی" استقلال کشف شدند
،

طی یک‌سال گذشته رفاقت بیش از حد مهدی طارمی و محسن مسلمان در پرسپولیس و فوتبال ایران مشهور بوده و حتی به شکل «ضرب‌المثل» درآمده است. این دو بازیکن دائما در کنار هم دیده می‌شوند؛ از محل تمرینات تا سینما و سالن والیبال و هر جای دیگری که بشود دو نفری رفت! این مساله چنان شدید و غلیظ بوده که خیلی‌ها ترسیده‌اند سایه رفاقت این دو نفر روی کل تیم سنگینی کند و معادلات درون زمین را هم تحت تاثیر قرار بدهد. مثلا این ترس وجود داشته که محسن مسلمان به عنوان بازیساز اصلی پرسپولیس بیشتر هوای طارمی را داشته باشد؛ بیمی که به‌ویژه بعد از حضور گادوین منشا در این تیم افزایش هم پیدا کرد.

این روزها اما شاید بتوان یک «مسلمان-طارمی» دیگر را این‌بار در استقلال پیدا کرد. مهدی قائدی و داریوش شجاعیان دو بازیکن جنوبی استقلال هستند که هر دو ابتدای فصل جاری به این تیم اضافه شدند؛ قائدی بوشهری است و از ایرانجوان آمده، شجاعیان هم اصالت شیرازی دارد و بعد از چند فصل بازی در گسترش‌فولاد به جمع آبی‌ها پیوست. این دونفر که ازقضا هردو تکنیک بالایی هم دارند، مدام در کنار هم دیده می‌شوند. اگر قرار است موتورسواری کنند، این کار را با هم انجام می‌دهند و اگر قرار است به عیادت پژمان منتظری بروند، دوتایی با هم می‌روند. چندی پیش تصویری دونفره از قائدی و شجاعیان در بام تهران منتشر شد که کمی حاشیه درست کرد. با این وجود شگفت‌انگیزترین قاب مشترک آنها مربوط به اولین جلسه تمرینی وینفرد شفر در استقلال بود که قائدی و شجاعیان تصمیم گرفتند دوتایی با هم یک کاور به تن کنند! یعنی حتی در کارتون فوتبالیست‌ها هم تارو و سوباسا یا حتی برادران تاچیبانا این‌قدر به هم نزدیک نبودند!

به هر حال رفاقت در فوتبال خوب است، البته به شرط اینکه از حد نگذرد و روی معادلات فنی اثر نگذارد. طبعا اگر این دو ستاره تازه‌وارد و دربیل‌زن استقلال هم «حد» را نگه دارند، رفاقت‌شان می‌تواند به تیم و البته پیشرفت خودشان کمک کند؛ البته به شرط آنکه به حاشیه نروند و مثل آن شب که در مورد آن صحبت کردیم، ساعت 12شب تازه راه نیفتند بروند بام تهران برای تفریح و شب‌زنده‌داری!


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/471614

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها