جمعه 1397/06/30

دادستانی تهران: اظهارات آقای مطهری که بدون هیچ مستندی ادعا شده است، صحت ندارد

  • کد خبر: ۴۷۱۲۵۲
  • تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲ ب.ظ
  • گروه خبر: تحلیل سیاسی
تا کی قضات و قوه قضاییه باید دخالت‌های امثال آقای مطهری را در پرونده‌های قضایی تحمل نمایند؟
روابط عمومی دادستانی تهران درپاسخ به یادداشت اخیر علی مطهری، نایب رئیس مجلس که عملکرد قوه قضاییه در خصوص احضار و بازداشت افرادی را زیر سوال برده است جوابیه‌ای را منتشر کرد.

🔹در بخشی از این جوابیه آمده است: مطالبی که آقای مطهری در خصوص متهمان ساسان آقایی و هنگامه شهیدی اظهار کرده است، بدون هیچ مستندی ادعا شده است و صحت ندارد. محتویات پرونده این متهمان دلالت بر خلاف واقع بودن ادعاهای آقای مطهری دارد.

🔹از ایشان به عنوان نماینده مجلس انتظار می‌رود نسبت به قوانین مربوطه و حداقل قانون اساسی اشراف بیشتری داشته باشد.

🔹آقای مطهری اظهار داشته است: «تا کی نمایندگان پناه خانواده بازداشت شدگان باشند»؛ ظاهراً ایشان ایفای وظایف اصلی خود به عنوان نماینده مردم در مجلس را فراموش کرده و لذا در پاسخ باید گفت: «تا کی قضات و قوه قضاییه باید دخالت‌های امثال آقای مطهری را در پرونده‌های قضایی تحمل نمایند؟»

🔹آقای مطهری مدعی شده «نمایندگان مجلس ملجا و پناه خانواده‌های این بازداشت‌شدگان هستند»؛ هم‌چنان این پرسش باقی است که «چگونه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که باید به عنوان قانون‌گذار در رعایت قوانین الگو باشد، پناهگاه برخی متهمان و محکومان خاص گردیده است؟!»

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/471252

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها