جمعه 1397/04/01

شرایط بهره مندی از خدمات بیمه از کار افتادگی چیست؟

  • کد خبر: ۴۶۰۳۱۳
  • تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: گوناگون
جنانی گفت: مستمری از کار افتادگی به همه افراد بیمه شده‌ای که به دلیلمخاطرات شغلی، بیماری‌های منجر به معلولیت و حوادث ناشی از کار و غیر کار دچار آن می‌شوند تعلق می‌گیرد.
سید محمد علی جنانی گفت:در این خصوص افزود: افرادی که به این سه دلیل از کار افتاده می‌شوند باید مراحل درمان پزشکی خود را تا پایان ادامه دهند تا جایی که پزشک متخصص مربوطه بیماری شان را غیر قابل درمان تشخیص دهد. پس از آن پرونده این افراد توسط کمیسیون پزشکی ما مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس تایید از سوی این کمیسیون بیمه  از کار افتادگی به ایشان تعلق می‌گیرد.

مدیر کل امور فنی و مستمری سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: تا کنون شیوه نامه منسجمی در این باره وجود نداشت و به همین دلیل کسانی که دچار این مشکلات می‌شدند از فرآیند از کارافتادگی و نحوه درخواست مستمری آگاه نبودند. حتی دستگاه‌های اجرایی نیز گاه سلیقه‌ای عمل می‌کردند. به همین دلیل ما همه دستورالعمل‌ها و مصوبات دیوان عدالت  را با همکاری موسسه عالی پژوهش، مورد بررسی قرار دادیم و ما حصل کار در قالب بسته کاملی با ۱۱ فصل و ۹۸ بند در اختیار مردم و دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.

جنانی خاطر نشان کرد: در اصل قانون مستمری از کارافتادگی هیچ تغییری ایجاد نشده و هدف از تهیه این بخشنامه جلوگیری از سلیقه‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی و آشنا کردن مردم به حقوق شان و تسریع در روند اجرای کار بوده است.

وی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته، ۱۳ هزار میلیارد صرف هزینه‌های از کار افتادگان شده گفت: در حال حاضر ۱۳۳ هزار از کارافتاده را در کشور تحت پوشش داریم که ۸۵ درصد ار این افراد از کارافتاده کلی و ۱۵ درصد از کارافتاده جزیی هستند که جزو مستمری بگیران دائم هستند.
شرایط بهره مندی از خدمات <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> بیمه 
</a> از کار افتادگی چیست؟


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/460313

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها