پنجشنبه 1397/10/27

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

  • کد خبر: ۴۵۱۵۳۱
  • تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: بدونیم
  • گروه خبر: بانوان
شکستن ناخن ها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. وسایل آشپزخانه، درب ماشین و خیلی کارهایی که روزانه انجام می دهید.
اولین کاری که برای جلوگیری از شکستن ناخن ها می توانید انجام دهید استفاده از روغن و لوسیون است. نکته دیگری که باید توجه کنید این است که مراقب کارهای روزمره ای که انجام می دهید باشید. ناخن ابزار نیست بلکه جواهری روی دستان شماست. هنگام انجام دادن کارهای خانه حتما از دستکش استفاده کنید. نکته مهم دیگر این است که ناخن ها را بیش از حد بلند نکنید. درست است که ناخن بلند به دستان شما زیبایی می دهد اما ناخن های متوسط با مراقبت های شما همیشه زیباتر و سالم تر می مانند.
گاهی اوقات با وجود مراقبت های زیاد ممکن است ناخن های مان تصادفی بشکنند که به روش های مختلفی با چسب یا ژل می توان آن ها را ترمیم کرد. با این راهنمای گام به گام ساده ناخن های شکسته خود را ترمیم کنید.
روی سطح ناخن به آرامی پولیش بکشید و مراقب باشید که ناخن آسیب نبیند. سپس روی ناخن را با محلول پاک کننده ناخن یا ایزوپروپیل الکل تمیز کنید تا چربی و رطوبت اضافه را از بین ببرید.
یک عدد چسب ابریشمی را به شکل مستطیل باریک برش بزنید. بعضی ها کل ناخن را چسب می زنند اما تنها روی قسمت شکسته شده کافی است چون اگر کامل چسب بزنید ناخن بیش از حد ضخیم می شود. برای قرار دادن چسب روی شکستگی ناخن از موچین استفاده کنید.
قسمت اضافه چسب را با قیچی ببرید.
روی چسب لاک کاور ژل یا لاک ژل بزنید.
یک لایه دیگر کاور ژل بزنید. این بار روی تمام سطح ناخن.
دوباره روی ناخن پولیش بکشید تا صاف و سیقلی شود.
سپس روی ناخن لاک بزنید و در کارهای روزانه بیشتر مراقب باشید.
ابتدا به آرامی روی ناخن کمی پولیش بکشید و مراقب باشید ناخن آسیب نبیند. سپس روی ناخن را با محلول پاک کننده ناخن یا ایزوپروپیل الکل تمیز کنید تا چربی و رطوبت اضافه را از بین ببرید.
مانند تصویر بالا ناخن را با چسب مخصوص قالب بگیرید. سپس قسمت شکسته شده را ژل ناخن بزنید.
سپس چسب مخصوص را برداشته و روی کل سطح ناخن ژل بزنید.
روی ناخن پولیش بکشید تا صاف و صیقلی شود.
در مرحله آخر روی ناخن لاک یا برق ناخن بزنید.لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/451531

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها