جمعه 1397/04/01

بودجه۹۷ کلید خورد

در جلسه اخیر ستاد بودجه، مدیران سازمان برنامه و بودجه بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ را در دستور کار قرار دادند.
<a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>بودجه 
</a>۹۷ کلید خورد

کمتر از چهار ماه دیگر به زمان قانونی تحویل لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ باقی مانده و سازمان برنامه و بودجه فرصت دارد تا نیمه آذرماه تمامی مراحل مربوط به تدوین بودجه سال آینده را انجام دهد تا رئیس جمهوری لایحه را تقدیم مجلس کند.

به روال هر سال امور مربوط به لایحه بودجه در اواسط تابستان به طور جدی‌تری مورد پیگیری قرار گرفته و فرآیند آن در دستور کار قرار می‌گیرد. این در حالی است که طبق آخرین اخبار دریافتی به تازگی جلسه ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه با حضور رئیس سازمان (نوبخت) و معاونین، مشاورین و همچنین مدیران دفاتر مربوطه تشکیل شده است.

در این جلسه گر چه محورهای متفاوتی مطرح بوده، اما در مهم‌ترین بخش زمانبندی و بخشنامه بودجه سال آینده مورد بررسی قرار گرفته و به معاونت‌های سازمان ارجاع شده تا نظرات خود را در این رابطه اعلام کنند، بنابراین در جلسه آینده ستاد بودجه بازتاب بررسی زمانبندی و بخشنامه بررسی شده و در نهایت برای تایید به شورای اقتصاد فرستاده خواهد شد.

در صورت تایید شورای اقتصاد آنگاه بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۷ به تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارسال شده تا برآوردهای خود از بودجه سال بعد را تعیین و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهند.

از سویی دیگر بر موضوع بودجه ‌ریزی مبتنی بر عملکرد نیز تاکید شده و پیگیری‌ها برای حرکت به سمت تهیه بودجه سالانه بر مبنای مبتنی بر عملکرد و به عبارتی بودجه ‌ریزی بر اساس قیمت تمام شده انجام شده است.

اما موضوع دیگر مورد بررسی در ستاد بودجه به شرایط بودجه سال جاری بر می‌گردد که ابعاد هزینه‌ها و درآمدها مورد بحث قرار گرفته است و در صورت لزوم صرفه جویی‌های هزینه‌ای انجام خواهد شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/450212

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها