چهارشنبه 1397/03/30

شناسایی 3 متکدی مبتلا به ایدز در رفسنجان

  • کد خبر: ۴۳۴۱۹۹
  • تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۹ ب.ظ
  • مرجع خبر: ایسنا
  • گروه خبر: حوادث
فرماندار رفسنجان با اشاره به این‌که 90 متکدیان جمع‌آوری شده در طرح جمع‌آوری متکدیان در شهرستان رفسنجان غیر بومی هستند، گفت: از این تعداد، 98 درصد معتاد پرخطر هستند و در میان این افراد تاکنون سه نفر مبتلا به HIV مثبت(ایدز) شناسایی شده است.
کودک متکدی

«حمید ملانوری » پیش از ظهر امروز 26 تیر ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به همکاری ارگان‌های مختلف در طرح جمع‌آوری متکدیان اشاره و اظهار کرد: نیروی انتظامی نیز به طور جدی پای کار بوده است.


وی با بیان این‌که با اجرای این طرح لایه‌های زیرین آسیب‌های اجتماعی در این شهر خودنمایی کرده است، افزود: برای طرح‌هایی از جمله جمع‌آوری متکدیان نباید منتظر بخشنامه بود، بلکه کار بومی توفیق بیشتری حاصل می‌کند و در یک طرح بومی جنبه‌های مختلف کار را می‌بینیم.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: تا دیشب 290 نفر متکدی در رفسنجان دستگیر شدند که برخی به شیشه و هروئین معتاد هستند و با انجام آزمایش‌ها و هماهنگی بهداشت، سه نفر به ایدز مبتلا هستند، سارق، شیاد و کسانی هستند که وضع مالی خوبی دارند و تن به کار نمی‌دهند، چون به تکدی‌گری که کاری پرسود و درآمدزاست عادت کرده‌اند.

ملانوری خاطرنشان کرد: در هفته اول یکی از متکدیان 150 میلیون ریال به مأمور جمع‌آوری به‌عنوان رشوه پیشنهاد داد تا رها شود اما موفق نشد، هم‌چنین خانمی دیگر که غیربومی و اهل شهرستانی دیگر بود پس از بررسی معلوم شد روزانه 20 میلیون ریال با شیادی و تکدی‌گری از طریق این‌که دارای فرزند سرطانی است، کسب می‌کرد.

وی با اشاره به این‌که به موضوع تکدی‌گری و این آسیب اجتماعی در جامعه به این دقت نپرداخته بودیم، افزود: این متکدیان شیاد و کلاهبردار هستند، اعتیاد دارند، بیمار، سارق و دارای دیگر معضلات هستند که باید بدانیم با اعتقاداتمان به رواج جرم تکدی‌گری و دیگر آسیب‌های اجتماعی در جامعه نپردازیم.

ملانوری تصریح کرد: رفسنجان شهری است که فقرایش به هیچ وجه گدایی نمی‌کنند، عزت و شرف خود و خانواده خود را زیر پا نمی‌گذارند تا با تکدی‌گری درآمد به دست آورند.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: منازل‌ برخی متکدیان تبدیل به مرکز فساد شده و این‌ها مواردی بوده که در این طرح نمایان شده است و هم‌اکنون در این طرح تلاش کردیم از مقابل داروخانه‌ها، چهارراه‌ها و سایر نقاط که کودکان خیابانی و متکدی وجود درد آن‌ها را جمع‌آوری کنیم.

ملانوری یادآور شد: مردم آگاه باشند که به متکدیان کمک نکنند این‌ها فقیر نیستند، برخی فقرا و نیازمندان شهر که شناسایی شده‌اند زیر پوشش بهزیستی و کمیته هستند و آبرومندانه زندگی می‌کنند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/434199

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها