جمعه 1397/01/31

جهان نوشت: اصلاح طلبان و قالیباف

متن پیش رو در جهان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
شهردار آینده تهران کیست؟ دوستی قدیمی باصطلاح اصلاح طلب روزی می گفت اگر قالیباف با این کارنامه و عملکرد مدیریتی موفق، اصلاح طلب بود، اصلاح طلبان تندیس ایشان را حتی در ورودی تمامی روستاهای کشور نصب میکردند. 

مدعیان اصلاح طلبی میدانند که تاکنون تهران مدیری در تراز قالیباف به خود ندیده و حداقل در آینده ای نزدیک هم نخواهد دید. 

اکنون که باصطلاح اصلاح طلبان بطور کامل، شورای شهر تهران را بدست گرفته‌اند و با توجه به اخلاق و منش و تجربه گذشته و عملکرد اکنون و گذشته آنها، مانند شورای اول شهر تهران که به دو طیف تقسیم شده و شورا و شهرداری را به بن بست و نهایتا به انحلال کشاندند! اکنون نیز کش و قوس ها و بوی نامطبوع برای انتخاب شهردار و تقسیم غنائم، بین اصلاح طلبان و اعضای جدید شورای شهر تهران به مشام میرسد و به نظر می‌رسد اگر به همین منوال پیش برود، آنها دچار تشتت و تفرقه ای عمیق خواهند شد.

اکنون که ظاهرا! با هدف یکدست ماندن شورای شهر تهران، شهردار شدن محسن هاشمی منتفی شده است، عقل و منطق میگوید عقلا و بزرگان باصطلاح اصلاح طلبان، به سوی گزینه ای می روند که اعضای شورای شهر تهران بر روی آن اجماع کرده و اختلاف و تشتت آرا بین اعضای شورای شهر را از بین برده همچنین گزینه ای را انتخاب میکنند که هم تجربه مدیریت شهری داشته هم در بین افکار عمومی، مقبولیت این سمت را داشته هم حداقل کمتر در سایه سنگین و آزار دهنده مدیریت موفق قالیباف بماند و هم بتواند تغییر را به مردم بقبولاند همچنین انتخاب آن گزینه باید با توجه به سیاست های همیشگی مدعیان اصلاح طلبی، باید بتواند در بین توده های مردم و فضای سیاسی کشور، تنش سیاسی ایجاد کرده تا بتوانند از پاسخگویی به مردم فرار کرده و ناکارامدی پیشرفته دولت را به حاشیه ببرند.

*محمود رضا رضایی

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/432343

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها