پنجشنبه 1397/03/03

پشیمانم که به شوهرم گیرهای کوچک می دهم!

منظور از تعهد داشتن، این است که هر دو قبول کنید در زندگی، رابطه تان در اولویت قرار دارد. ازدواج موفق به راحتی و آسانی به دست نمی آید و همیشه و تحت هر شرایطی فراز و نشیب های زیادی بر سر راه یک رابطه وجود دارد. تعهد و وفاداری همان رمزی است که با آن می توانید از همه مشکلات عبور کنید.
نویسنده : نسیم احمدی روان‌شناس بالینی

خانمی هستم ۴۵ ساله، خانه دار. چهار سال است که ازدواج دوم کرده ام. بسیار راضی هستم و شوهرم را تا پای جان دوست دارم. تنها مشکلم این است که هر چقدر پول به من می دهد، سریع خرج می کنم. چطور پس انداز کنم؟ هرازگاهی هم بر سر مسائل کوچک به او گیر می دهم. بعد هم پشیمان می شوم. در ضمن هم من و هم شوهرم دیوانه وار همدیگر را دوست داریم. چه کار کنم که دوستی تا آخر عمر باقی بماند. همیشه نگران هستم.

از اینکه از ازدواج دوم خود راضی هستید بسیار خوشحالیم اما همان طور که می دانید برای حفظ و نگهداری یک رابطه پر شور، بانشاط و سالم باید تلاش و پیگیری کنید تا همیشه رابطه تان از روز قبل بهتر شود. بعضی از مردم، ازدواج را مانند درخت کاج می دانند و با این خیال که ریشه مستحکم و سالمی را در باغچه زندگی‌شان کاشته‌اند، دیگر سراغی از آن نمی گیرند اما واقعیت این است که ازدواج درخت کاج نیست و به مراقبت و توجه دائمی نیاز دارد. یکی از این مراقبت ها که وظیفه آن برعهده هر دو طرف (زن و شوهر) است، عمق بخشیدن به رابطه است، چون همان طور که هر چه ریشه یک گیاه بیشتر در خاک نفوذ کند در برابر آسیب ها و حوادث مقاوم‌تر می‌شود، عمق بخشیدن به رابطه زناشویی هم، آن را در برابر حوادث و اتفاق های پیش بینی نشده محافظت می کند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم با استفاده از راهکارهای زیر به رابطه زناشویی تان عمق بیش تری ببخشید تا نگرانی تان بابت دوستی در زندگی مشترک، حل شود.
نسبت به یکدیگر متعهد باشید
منظور از تعهد داشتن، این است که هر دو قبول کنید در زندگی، رابطه تان در اولویت قرار دارد. ازدواج موفق به راحتی و آسانی به دست نمی آید و همیشه و تحت هر شرایطی فراز و نشیب های زیادی بر سر راه یک رابطه وجود دارد. تعهد و وفاداری همان رمزی است که با آن می توانید از همه مشکلات عبور کنید.
علایق مشترک تان را بیشتر کنید
هر چه علایق و فعالیت های مشترک بیشتری با همسرتان داشته باشید، رابطه شما عمیق تر می شود، پس با هم تصمیم بگیرید و با هم آن را به انجام برسانید. در این تصمیم گیری ها نظر هر دو نفر باید در نظر گرفته شود. اگر تصمیم گیری ها یک طرفه صورت بگیرد و طرف دوم تنها مجری آن باشد، رابطه نه تنها عمیق تر نمی شود بلکه آسیب هم می بیند.
این گونه پول تان را پس انداز کنید
مخاطب گرامی برای پس انداز کردن یک پیشنهاد متفاوت برایتان دارم. از همین امروز یاد بگیرید هر ماه 10 درصد کل درآمدتان یا پولی را که شوهرتان به شما می هد، پس‌انداز کنید. همچنین  هر روز 10 درصد پولی که در کیف پولتان هست را هم پس‌انداز کنید. در پایان ماه خواهید دید که پس‌انداز زیادی دارید.
روش هایی برای دعوا نکردن
گفته بودید که  هرازگاهی بر سر مسائل کوچک با همسرتان بحث می کنید و بعد هم پشیمان می شوید. این روش ها به شما کمک می کند از بروز بحث و دعوا جلوگیری کنید: شرایط را از دیدگاه همسرتان ببینید. از ابراز عقیده های شخصی جلوگیری کنید. قضاوت نکنید، با کلمات به همسرتان حمله نکنید و خشن و بی‌رحم نباشید.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/367221

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها