سه شنبه 1397/03/29

عصای هوشمندی که به کمک سالمندان می‌‎آید

امروزه همه چیز هوشمند شده است: تلویزیون هوشمند، گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، ماشین هوشمند و... حال به نظر می‌رسد نوبت به عصا رسیده که هوشمند شود. عصای هوشمند محصولی است که یک شرکت فرانسوی تولید کرده است.
 امین بهره‌مند: امروزه همه چیز هوشمند شده است: تلویزیون هوشمند، گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، ماشین هوشمند و... حال به نظر می‌رسد نوبت به عصا رسیده که هوشمند شود. عصای هوشمند محصولی است که یک شرکت فرانسوی تولید کرده است.
 
 <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>عصای هوشمند
</a>ی که به کمک <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'> سالمندان </a> می‌‎آید

نمایشگاه CES هر ساله محلی برای معرفی جدیدترین محصولات تکنولوژی شرکت‌های مختلف دنیاست، اما در چند سال اخیر اکثر محصولات معرفی‌شده در این نمایشگاه را گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌های جدید و پیشرفته تشکیل داده‌اند. با این حال هر سال شرکت‌های کوچک یا بزرگی هستند که وسایلی جدید و خلاقانه معرفی می‌کنند.
 
یکی از این محصولات، که در نمایشگاه امسال معرفی شد، عصای هوشمند است. این محصول را شرکت فرانسوی Nov’in با نام Dring Smartcane معرفی کرده است و قصد دارد با آن ابزار ساده حرکت سالمندان را به یک محصول پیشرفته امروزی تبدیل کند. این عصای هوشمند به حسگرهای شتاب‌سنج و ژیروسکوپ مجهز شده است تا حرکت کاربرش را دنبال و ثبت کند.

علاوه بر این حسگرهای حرکتی، این عصا به یک سیستم هشدار مجهز شده که مستقیما به شبکه GSM متصل است. اگر کاربر عصا زمین بخورد یا مورد اورژانسی برایش پیش بیاید، عصا به خانواده یا کسی که مراقب کاربر عصاست یک هشدار ارسال می‌کند. هنگامی که هشدار به دست مراقب رسید، او می‌تواند با یک سیگنال به هشدار پاسخ دهد و کاربر را مطلع کند که کمک در راه است.

اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط عصا به یک سرور امن ارسال می‌شود و با پردازش این اطلاعات به کمک هوش مصنوعی، عصا عادات و حرکات کاربر را تشخیص می‌دهد. به کمک این اطلاعات عصا قادر است هنگامی که فعالیت بدنی کاربر با عادات همیشگی‌اش فرق کرد، متوجه این تغییر شود و مراتب را به مراقب اطلاع دهد. مثلا از روی الگوی راه رفتن کاربر می‌تواند تشخیص دهد که قوای بدنی او تحلیل رفته و خسته شده است.

یک چالش پیش روی شرکت فرانسوی سازنده این عصا آن بوده که بتواند تمامی این تجهیزات را به گونه‌ای در عصا تعبیه کند که هم ارگونومیک باشد و هم وزن زیادی نداشته باشد. به همین دلیل به سراغ شرکت Maison Fayet رفته که شرکتی باسابقه و بین‌المللی در زمینه ساخت عصاست. نتیجه همکاری این دو شرکت عصای هوشمند ی است که تمامی تجهیزاتش در دسته جای گرفته و سالمندان یا کسانی که نیاز به استفاده از عصا دارند، می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به تغییر در عاداتشان از آن استفاده کنند. این محصول تا پایان امسال به بازار عرضه می‌شود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/366990

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها