جمعه 1397/01/31

بمب هیدروژنی اسقلال در آستانه ترکیدن/ رحمتی در کنار شاه‌ماهی در لیست 1

شنیده‌ها از شرط عجیب مجتبی جباری برای پیوستن به استقلال حکایت دارد و آن گرفتن بازوبند کاپیتانی این تیم از سیدمهدی رحمتی است.
 بمب هیدروژنی اسقلال در آستانه ترکیدن/ رحمتی در کنار شاه‌ماهی در لیست 1 با فرا رسیدن موعد نقل‌وانتقالات نیم‌فصل نام برخی از بازیکنان سرشناس مانند پژمان منتظری یا مجتبی جباری نیز برای حضور در استقلال مطرح شد. البته تاکنون این انتقال‌ها شکل عملی به خود نگرفته است. پژمان منتظری که در تیمش ماندگار شد و بازگشت مجتبی جباری هم با اینکه غیرممکن نیست اما شرایط خاص خودش را دارد. پروژه بازگشت شماره8 سابق به استقلال از شروع فصل تا امروز فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است.
قبل از شروع فصل وقتی حضور علیرضا منصوریان به‌عنوان سرمربی استقلال قطعی شد در حساب و کتاب‌های خود برای انتخاب بازیکن در پست‌های مختلف حتی قبل از اینکه بختیار رحمانی را جذب کند با مجتبی جباری صحبت کرد و از او خواست با بازگشت به استقلال عصای دست این سرمربی باشد. اما جباری در جواب پیشنهاد منصوریان گفت با تیم الاهلی قطر قرارداد دارد و برای فسخ قرارداد هم باید 3، 4میلیارد تومان پول را به این باشگاه برگرداند. بعد از آن صحبت‌ها حضور جباری در استقلال منتفی شد و استقلال ی‌ها برای فرماندهی تیمشان در میانه میدان بختیار رحمانی را با کمک سیدمهدی رحمتی جذب کردند.
در طول نیم‌فصل اول منصوریان یکی، دو بار دیگر هم با جباری صحبت کرد که البته این صحبت‌ها بیشتر جنبه احوالپرسی داشت. اما وقتی بختیار رحمانی نتوانست در ترکیب آبی‌پوشان انتظارات را برآورده کند سرمربی استقلال دوباره به یاد جباری افتاد. حدود دو ماه قبل مصدومیتی برای جباری پیش آمد و با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی برای استقلال ، منصوریان تلاش کرد پیشنهاد مجددی به این بازیکن ارائه کند. جباری که این بار کمی نرم‌تر از دفعه قبل به نظر می‌رسید به سرمربی آبی‌ها گفت: «به زودی به ایران می‌آیم و حضوری با هم صحبت می‌کنیم.» به این ترتیب ملاقات منصوریان و جباری حدود دوماه پیش در تهران اتفاق افتاد. در این ملاقات صحبت‌های زیادی درباره شرایط طرفین مطرح شد اما جباری یک شرط اساسی مطرح کرد که بزرگ‌ترین خواسته او برای بازگشت به استقلال بود. او خیلی صریح به منصوریان گفت: «من اگر به استقلال بیایم باید کاپیتان باشم. با توجه به سابقه و کسوتی که در استقلال دارم، در شأن من نیست به عنوان نفر دوم یا سوم وارد زمین شوم.» منصوریان در پاسخ جباری به نام مهدی رحمتی اشاره کرد و اینکه با وجود او جباری می‌تواند کاپیتان دوم تیم باشد. شماره8 معروف استقلال ی‌ها هم این موضوع را نپذیرفت و مذاکرات بدون توافق خاصی به پایان رسید.
اما نکته ظریف این بود که در خاتمه مذاکرات منصوریان خطاب به جباری گفت: «روی این خواسته‌ات فکر می‌کنم...»بعد از آن جلسه حضوری، جباری به قطر رفت اما مصدومیت اخیر برایش به وجود آمد تا برای طی کردن مراحل درمان خود به تهران سفر کند. مصدومیتی که در ابتدا گفته می‌شد دو ماه طول می‌کشد اما بعدا به یک ماه کاهش یافت و حالا حتی گفته می‌شود جباری زودتر از این موعد به میادین باز خواهد گشت. این مصدومیت پرحرف‌وحدیث باعث شد جباری از سوی مدیران الاهلی در لیست فروش این باشگاه قرار بگیرد و روز گذشته رسانه‌های قطری نیز این موضوع را تایید کردند. در این صورت جباری مشکلی برای عقد قرارداد با استقلال نخواهد داشت.
شرایط جدید جباری، استقلال ی‌ها را یک بار دیگر به یاد او انداخت اما این بار منصوریان شخصا ارتباطی با جباری برقرار نکرد بلکه یک رابط طی تماسی به منصوریان اطلاع داد که جباری در تهران است. این تماس در مقطعی اتفاق افتاد که هنوز یکی، دو بازی به پایان نیم‌فصل باقی مانده بود. منصوریان به این رابط پاسخ داد اجازه بدهید به نیم‌فصل برسیم تا شاید با بررسی شرایط، زمینه حضور جباری در استقلال فراهم شود.از قضا در همین اوضاع و احوال کاپیتان استقلال هم با منصوریان به مشکل برخورد و به مرکز مناقشات در این باشگاه بدل شد. سیدمهدی رحمتی بعد از بازی با نفت تهران با محمد خرمگاه و به دنبال آن با منصوریان وارد مناقشه شد تا بعد از درگیری با قلعه‌نویی، کی‌روش و مظلومی با منصوریان هم به مشکل بخورد. همین موضوع باعث شد رحمتی در بازی با سپاهان در هفته پایانی لیگ نیمکت‌نشین شده و بعد هم در فرودگاه خواهان رضایتنامه شود.
منصوریان وقتی در برنامه90 با این سوال مواجه شد که اگر رحمتی رضایتنامه بخواهد چه می‌کند خیلی قاطعانه پاسخ داد «رضایتنامه‌اش را می‌دهیم.» شاید منصوریان در جریان مناقشه با رحمتی خواسته یا ناخواسته به شرط جباری برای بازگشت هم فکر کرده باشد. حتی دلیل اصلی اینکه لیست خروجی استقلال که قرار بود شنبه گذشته اعلام شود بعدا به دوشنبه و بعد هم به بعد از جذب نفرات جدید موکول شد، همین موضوع است. چرا که با جذب شیخ‌ویسی از سوی استقلال به‌شکل اتوماتیک نام مهدی رحمتی و بختیار رحمانی از لیست خارج شده و زمینه بازگشت جباری فراهم خواهد شد. مجتبی جباری به‌جز بحث درباره کاپیتانی هیچ صحبتی در خصوص مسائل مالی و مدت‌زمان قرارداد نکرده و احتمالا طرفین در خصوص این مسائل خیلی زود به توافق خواهند رسید. اما اگر استقلال ی‌ها نتوانند جباری را جذب کنند بختیار رحمانی در این تیم باقی می‌ماند. اینها البته اتفاقاتی بود که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته در باشگاه استقلال و پیرامون موضوع بازگشت جباری رخ داد. ممکن است از امروز شاهد اتفاقات جدیدی هم در این خصوص باشیم.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/366668

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها