یکشنبه 1396/12/27

پنل های جدید خورشیدی روی سقف می چسبند

پنل های خورشیدی جدید انعطاف پذیر، ارزان و سبک هستند. شرکت Sunflare این محصول را در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی آمریکا عرضه کرده است.
فیلیپ گائو مدیر ارشد اجرایی Sunflare در این باره می گوید: شرکت ما شش سال وقت صرف تولید این محصول کرده است. پنل های خورشیدی انعطاف پذیر در مقایسه با پنل های کریستالین سیلیکون، بسیار سبکتر و انعطاف پذیرتر هستند زیرا در آنها از شیشه استفاده نشده و البته لایه های نیمه رسانای آن نیز باریکتر است.

از سوی دیگر برای تولید این پنل ها به انرژی کمتری نیاز است و از مواد سمی استفاده نمی شود، به همین دلیل تاثیر مخرب کمتری بر محیط زیست دارند.
به گفته شرکت تولید کننده پنل های جدید در مقایسه با نمونه های کریستالین سیلیکون، ۱۰ درصد انرژی خورشیدی بیشتری جذب می کنند.
همچنین پنل های Sunflare تا ۶۵ درصد سبکتر از نمونه های سیلیکونی هستند به همین دلیل می توان بدون نگرانی از فشار وزن، آنها را به راحتی روی سقف خانه ها نصب کرد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/366535

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها