سه شنبه 1397/02/04

مشخصاتی از تبلت Woolim فاش شد

به‌تازگی اطلاعاتی در مورد یک تبلت در کره‌ شمالی فاش شده است. این محصول Woolim نام دارد و یک تبلت اندروید به‌شدت محدودشده است.
 مشخصاتی از تبلت Woolim فاش شد

Woolim به همراه چند کتاب پی‌دی‌اف راهنمای کار با دستگاه عرضه شده است. در کنار یک سری اپلیکیشن که در واقع کار تبلیغات برای دولت کره‌ شمالی را انجام می‌دهد، این تبلت چند اپلیکیشن آموزشی از جمله دیکشنری چینی، فرانسوی و روسی را نیز در اختیار افراد قرار می‌دهد. البته علاوه بر اپلیکیشن‌های اشاره‌شده، بازی‌هایی مثل پرندگان خشمگین با یکسری اصلاحیه، به‌صورت از پیش نصب‌شده در تبلت در دسترس کاربر قرار دارد. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که این دستگاه امکان اتصال به اینترنت کره‌ شمالی و تلویزیون این کشور را دارد. با این‌که تبلت Woolim مجهز به یک پورت میکرو یواس‌بی و مرورگر فایل است، اما کاربران عملا می‌توانند تعداد محدودی از فایل‌ها را با آن باز کنند. گروناو توضیح می‌دهد که نرم‌افزار این دستگاه چگونه برنامه‌ریزی شده است تا هر بار که کاربر بخواهد اپلیکیشن یا فایلی را باز کند، امضای پنهانی فایل مورد نظر بررسی شود. فایل‌های APK، تصاویر و فایل‌های صوتی و حتی فایل‌های اچ‌تی‌ام‌ال مشمول این موضوع می‌شوند. اگر امضای یک فایل با آنچه توسط دولت کره‌ شمالی ایجاد شده است، همخوانی نداشته باشد؛ تبلت Woolim قادر به باز کردن آن فایل نخواهد بود. این محدودیت باعث شد گروناو به‌عنوان یک پژوهشگر در شهر هامبورگ و در کنگره‌ی مورد اشاره، حتی نتواند اپلیکیشن‌های شخص ثالث روی این تبلت نصب کند. نهایتا این دستگاه با هر بار اجرای اپلیکیشن‌ها، از چهره‌ی کاربر عکس می‌گیرد. اگرچه می‌توان این عکس‌ها را در اپلیکیشن‌های دیگر مشاهده کرد، اما امکان حذف آن‌ها توسط کاربر وجود ندارد.

گروناو و همکارانش هنوز دقیقا نمی‌دانند که تبلت Woolim برای چه منظوری ساخته شده است، اما با در نظر گرفتن سخت‌افزار این محصول، قیمتی معادل ۲۱۰ دلار در چین برای آن اعلام شده است. مشخصا این محصول با قیمتی بسیار بالاتر به دست شهروندان کره‌ شمالی می‌رسد؛ البته جامعه‌ی هدف در نظر گرفته‌شده برای این تبلت نیز همانند مشخصات فنی آن بسیار محدود است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/365996

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها